KrajRegion

Ciała ostatnich czterech górników, którzy zginęli w kopalni Stonawa wydobyto na powierzchnię

Ciała ostatnich czterech górników, którzy w grudniu ubiegłego roku zginęli w kopalni Stonawa wydobyto na powierzchnię. W sumie w czeskiej kopalni podczas katastrofy zginęło 13 górników, w tym 12 Polaków.

 

 

W jakiej cenie kiełbasa wyborcza? Która najlepsza? Odpowiedzi w TOP 5 SILESIA FLESZ

Ciała ostatnich czterech ofiar katastrofy w czeskiej kopalni Stonawa wydobyli na powierzchnie ratownicy. Czescy lekarze w obecności polskich prokuratorów w najbliższych dniach powinni przeprowadzić sekcje zwłok ofiar.

W katastrofie, jaka miała miejsce 20 grudnia 2018 roku zginęło trzynaście osób w tym dwunastu Polaków. Zmarłych górników nie udało się wtedy wydobyć na powierzchnie ze względu na panujące w chodniku warunki: wysoką temperaturę i stężenie niebezpiecznych gazów.

W kwietniu, po prawie czterech miesiącach ratownicy zdecydowali się wejść w niebezpieczny rejon. Od początku roku katastrofę bada wspólny polsko-czeski zespół prokuratorów i policjantów. Oddzielne postępowania prowadzone są przez czeskich i polskich prokuratorów z Gliwic.

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close