Region

Co dalej z DK86 w Katowicach? Są NOWE informacje

Prezydent Marcin Krupa poinformował wczoraj na facebooku o sytuacji związanej z Drogą Krajową nr 86 w Katowicach. Jak wiemy wczoraj, z powodu podmycia, doszło tam do osunięcia ziemi i droga musiała zostać zamknięta.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Wiadomo już, że DK86 na wysokości Giszowca (ul. Pszczyńska) została zamknięta do odwołania w obie strony (odcinek nad pierwszym węzłem Murckowskim – nad linią kolejową). Z kolei otwarty dla ruchu pozostaje przejazd pod DK86 (łączący ul. Kolistą z 73 Pułku Piechoty). Otwarty dla ruchu lokalnego pozostaje dojazd z Tychów drogą DK86 do Murcek/Giszowca (istnieje możliwość prawoskrętu w Kolistą/Kostuchny).

Ruch lokalny do Murcek/Giszowca od strony Sosnowca/centrum Katowic może odbywać się przez Szopienice/Zawodzie – w kierunku Nikiszowiec (wzdłuż ul. Szopienickiej) lub z ul. Murckowskiej (DK86) – poprzez ul. Gospodarczą/Górniczego Dorobku – na Nikiszowiec – dalej do Giszowca/Murcek, analogicznie ruch lokalny z Murcek/Giszowca do centrum Katowic może odbywać się z DK86 ulicami Mysłowicką, Szopienicką/Górniczego Dorobku/Gospodarczą, odpowiednio w kierunku Szopienic/Zawodzia lub ulicy Murckowskiej DK86. W przypadku ruchu tranzytowego wyznaczane są objazdy.

Wiadomo już także, że ZTM pracuje nad zmianą tras autobusów. – W najbliższych dniach zespół ekspertów będzie analizować uszkodzenia. Wtedy też otrzymamy więcej informacji w zakresie wstępnego terminu przywrócenia ruchu. Należy jednak mieć na uwadze, że w najbliższym tygodniu ruch na pewno nie zostanie przywrócony – pisze prezydent Krupa.

Fot. Katowice24.info

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kiedy dzieci wrócą do szkół? Jest decyzja

Badania potwierdzają: niedożywienie osłabia organizm w walce z chorobami przewlekłymi

Katowice: Wracają food trucki. Kuchnie świata na katowickim rynku od 3 do 5 lipca

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close