RegionWiadomość dnia

Co dalej z PGG? Związki zawodowe podpiszą porozumienie, ale na swoich warunkach

Najpierw program naprawczy, potem porozumienie. Związkowcy z PGG są skłonni podpisać porozumienie antykryzysowe, którego celem jest ratowanie miejsc pracy. Najpierw jednak chcą się zapoznać z programem naprawczym dla spółki. Oczekują na niego do 4 maja.

 

 

Kryminalne seriale w TVS! Zobaczcie „Prawo i porządek” oraz „Napisała: Morderstwo”


Zarząd PGG chce, żeby związki zaakceptowały skrócenie tygodnia pracy o jeden dzień i obniżenie górniczych wynagrodzeń o 20 procent. Wątpliwości związków dotyczące projektu porozumienia przedstawionego przez zarząd są związane z tym, że nie towarzyszą mu obwarowania gwarantujące załodze, że jej wyrzeczenia przyniosą efekt.

-Nie wiadomo, czy po trzech miesiącach obowiązywania porozumienia pracodawca nie wysunie propozycji dalszego obniżania wynagrodzeń, skracania tygodnia pracy czy też redukcji zatrudnienia – zaznaczają związkowcy. Dlatego oczekują, że podpisanie porozumienia zostanie poprzedzona uzgodnieniem i wdrażaniem programu naprawczego w firmie.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Otwarcie szkół, przedszkoli i kolejny etap zmian regulacji. Premier przedstawi szczegóły

Strajk przedsiębiorców! 25 kwietnia przez Katowice może przejechać kilkaset aut

21 nowych zakażeń w województwie śląskim. W tym 7-letnie dziecko!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close