reklama
Kategorie

Co grozi za bezpodstawne wezwanie policji?

Opisywaliśmy ostatnio przypadek pewnego pana, który zadzwonił pod numer alarmowy policji i wezwał patrol do „leżącego na klatce schodowej mężczyzny”, a w rzeczywistości miał tylko kilka pytań do policjantów. W związku z tym, że było to ostatecznie bezpodstawne wywołanie interwencji służb, co jest wykroczeniem, to ta sprawa trafi do sądu. W podobnej sprawie, jednak wobec innego mężczyzny, postępowanie już się zakończyło – grzywną w wysokości 1 000 zł – czytamy na stronie warmińsko-mazurskiej policji.

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

To nie pierwsze takie zdarzenie w ciągu ostatnich tygodni. Niestety mimo wielu apeli, próśb i gróźb, wciąż znajdują się osoby, które lekkomyślnie korzystają z numerów alarmowych. We wrześniu pewien 39-latek z Elbląga również wezwał policję. Był pijany, a przez telefon twierdził, że ugodził nożem inną osobę. Gdy policyjny patrol przyjechał do niego, okazało się, że nic takiego nie miało miejsca. W tym przypadku policjanci również sporządzili wniosek o ukaranie. Po miesiącu od zdarzenia zapadł wyrok. 39-latek został skazany na grzywnę w wysokości 1000 złotych oraz zobowiązanie pokrycia kosztów sądowych.

Przypominamy zgodnie z Kodeksem Wykroczeń, każdy kto, chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł – podaje warmińsko-mazurska policja.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Premier Morawiecki: Szczepionka na COVID trafi do Polski! Szczepienia tylko dla chętnych

Nowe ogniska koronawirusa na Śląsku! Prawie 4400 kolejnych przypadków!

Marsz Wolności 11 listopada w Katowicach bez zgody miasta. Ale i tak się odbędzie

 

źr. Policja Warmińsko-Mazurska

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button