RegionWiadomość dnia

Coraz więcej protestów przeciwko ślepej nienawiści. Śląsk jednoczy się po śmierci prezydenta Gdańska [WIDEO]

Protestuje przeciwko nienawiści. Maciej Świetlik dzisiaj zawiązał czerwona wstążkę na swoim samochodzie. I zachęca do tego innych.

 

Nowy apartament powstał w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym!


-Niech Jurek Owsiak zobaczy, że to co robił podczas akcji WOŚP jest przez nas doceniane. Pokażmy się w obliczu tej tragedii jako ludzie zdyscyplinowani, zgrani i pokażmy na naszych ulicach ale nie tylko. Również na innych ulicach Śląska – wstążki na naszych samochodach – mówi Maciej Świetlik, portal Bezpieczne Piekary.

Nie milkną echa po niedzielnej tragedii w Gdańsku. Wczoraj prezydenta Gdańska żegnały Katowice i Sosnowiec, dziś księgi kondolencyjne zostały wystawione w urzędach miasta w Katowicach, Sosnowcu, czy Pszczynie.

-W gronie samorządowców jest tak, że my jesteśmy przede wszystkim dla ludzi. Nie potrzebujemy ochrony i samochodów opancerzonych – jesteśmy dla mieszkańców i z mieszkańcami. Ale to. Co się stało w niedzielę jest przerażające pod kątem bezkarności i tej narracji nienawiści o której wszędzie słyszymy – podkreśla Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyna.

W środę, 16 stycznia przed Teatrem Śląskim mieszkańcy regionu mają układać Największe Serce Świata dla Pawła Adamowicza i jego bliskich. Do Katowic zaproszeni zostali wolontariusze WOŚP, której prezydent Gdańska był wolontariuszem od samego początku akcji.

(Monika Herman)

Nie milkną echa po niedzielnej tragedii w Gdańsku. Wczoraj prezydenta Gdańska żegnały Katowice i Sosnowiec
Nie milkną echa po niedzielnej tragedii w Gdańsku. Wczoraj prezydenta Gdańska żegnały Katowice i Sosnowiec
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close