RegionWiadomość dnia

Pszczyna: Uczniowie III LO się zbuntowali! Protestują przeciwko przeniesieniu szkoły! [WIDEO]

Uczniowie III LO w Pszczynie nie chcą zmian w ich szkole. Dlatego protestują przeciwko przeniesieniu szkoły do innego budynku. Protest jednak na niewiele może się zdać, bo za racjami burmistrza i starostwa powiatowego kryją się dwa słowa: reforma edukacji.

 

Pod ostrzałem! Strzelają do dzików, chcą „odstrzelić” władze JSW! TOP 5 Silesia Flesz

Ta w nowym roku szkolnym spowoduje, że z podwójnego naboru do liceum ma trafić nie 600 ale nawet 1200 uczniów.

-Z miastem podjęliśmy decyzję o rozmowach, żeby cały ten system szkół podstawowych i ponadpodstawowych był spójny i żeby zapewnić wszystkie potrzeby – wyjaśnia Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

I tak klasy pierwsze z nowego naboru zostaną przeniesione do budynku przy ulicy Batorego. Pozostałe roczniki będą mogły naukę dokończyć w budynku przy ul. Kazimierza Wielkiego – docelowo pozostanie tu jednak tylko Szkoła podstawowa.

-Dzisiaj jest szkoła w szkole, czyli maluszki i dorosłe prawie osoby w wieku 17, 18 lat, które uczą się w liceum. Idealnie jednak jest pod kątem bezpieczeństwa takie szkoły rozdzielać. Żeby młodzież starsza była w jednym budynku, a najmłodsi w innym budynku – argumentuje Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny.

Przedstawiciele rodziców ani protestujący licealiści nie chcieli dziś wypowiadać się przed kamerą. Czekają na rozstrzygnięcia, które mają zostać podjęte na najbliższej, czwartkowej sesji rady miejskiej.

(Monika Herman)

Uczniowie III LO w Pszczynie nie chcą zmian w ich szkole. Dlatego protestują przeciwko przeniesieniu szkoły do innego budynku
Uczniowie III LO w Pszczynie nie chcą zmian w ich szkole. Dlatego protestują przeciwko przeniesieniu szkoły do innego budynku
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close