KrajRegionZdrowie

Cyber Marian uczy, jak dotykać jąder? Kultowy youtuber ma ważne przesłanie [WIDEO]

Kto nie zna Cyber Mariana, teraz pozna. Jeden z najważniejszych polskich youtuberów dał czadu – pokazuje w swoim nowym wideo, jak… obchodzić się z jądrami. Daleki jest jednak od niesmacznych pranków.

 

Akcja #niePiSzęsię i choinki za gazety, czyli najnowsze wydanie TOP 5 NEWSÓW SILESIA FLESZ

Przez pryzmat żartu, chociaż temat jest poważny. Każdego roku z powodu raka prostaty umiera 4 tysiące mężczyzn, chociaż wcześnie wykryty jest uleczalny. -Mężczyźni wiedzą, że badania profilaktyczne są bardzo ważne. Według raportu Nationale- Nederlanden „Miej serce do zdrowia” ponad 70 proc. mężczyzn uważa, że badania są kluczowe w profilaktyce, natomiast tylko co czwarty je wykonuje – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, dyrektor komunikacji korporacyjnej Nationale-Nederlanden.

Dlatego 2 listopada w sześciu największych miastach kraju, m.in. w Katowicach wystartowała kolejna edycja kampanii Movember Polska. W ramach akcji mężczyźni zapuszczają wąsy, by zachęcić innych do rozmów na temat nowotworów jąder i prostaty.

Cyber Marian uczy, jak dotykać jąder? Kultowy youtuber ma ważne przesłanie
Cyber Marian uczy, jak dotykać jąder? Kultowy youtuber ma ważne przesłanie

-W kampanii Movember chodzi o to, żeby edukować facetów na całym świecie o tym, że ich też mogą dopaść różne choroby. Nie chcemy straszyć nowotworami, tylko pokazać, że łatwo jest z tymi męskimi nowotworami wygrać, pod warunkiem że są one odpowiednio wcześnie wykryte (…) będziemy też realizować serię badań od trójmiasta po Bielsko-Białą i od Poznania po Warszawę – mówi Jakub Kajdaniuk, prezes zarządu Fundacji Kapitan Światełko.

-Dużo osób myśli kurcze jak ja pójdę to mi coś wykryją a to właśnie o to chodzi żeby wykryli. Im wcześniej się to wykryje, tym lepiej i w tej kampanii przez symboliczne zapuszczanie wąsów chcemy sprowokować i namówić do dyskusji – mówi Cyber Marian.

Szczegóły akcji dostępne są na stronie internetowej www.movember.org.pl

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close