RegionWiadomość dnia

Częstochowa: Zgwałcił koleżankę od kieliszka. 51-latkowi grozi nawet 12 lat więzienia

51-latek wraz ze swoją 55-letnią znajomą spożywali alkohol. Po „biesiadzie”, kobieta położyła się spać, zamykając drzwi pokoju na klucz. Mężczyzna uszkodził drzwi, wdarł się do środka i zmusił kobietę do obcowania płciowego.

 

Do zdarzenia doszło w Częstochowie. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że 51-latek przyszedł do kobiety z alkoholem, który wspólnie spożywali. Po biesiadzie, 55-latka poszła spać do pokoju obok, zamykając za sobą drzwi na klucz. Mężczyzna uszkodził je jednak, otworzył i zmusił kobietę do obcowania płciowego.

Pokrzywdzona uciekła do sąsiadki, a poinformowani o wszystkim nad ranem policjanci, natychmiast podjęli działania. Podejrzany został namierzony i zatrzymany. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Trafił do policyjnej celi, a stamtąd do Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ, gdzie usłyszał zarzut gwałtu. Przestępstwo to jest zagrożone karą nawet 12 lat wiezienia. Na wniosek śledczych sąd zadecydował o umieszczeniu zatrzymanego na najbliższe 2 miesiące w tymczasowym areszcie.

 

(źr: KMP Częstochowa)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close