RegionŚwiat

Czy zakaz wjazdu do Czech obowiązuje wszystkich? Czesi zamykają granice dla Polaków

Czesi zamykają granice dla Polaków. Ale są wyjątki, bo w odróżnieniu od obostrzeń, które ten kraj wprowadzał na wiosnę, teraz obawiać nie muszą się ci, którzy na przykład mieszkają w polskim Cieszynie, a pracują w tym czeskim. Oni bez problemów będą mogli przekraczać granicę.

 

 

Za kilka dni zakaz wychodzenia z domu i LOCKDOWN? TOP 5 Silesia Flesz

– Mogą właśnie i są zadowoleni, bo jednak dużo ludzi z Cieszyna straciło pracę na wiosnę. Więc teraz jest lepiej, ja tu rzadko jednak chodzę, ale od czasu do czasu się idzie. Po takie rzeczy, które u nas są albo drogie, albo nie ma ich w ogóle mówi Krystyna Biesuk, mieszkanka Cieszyna.

Czy zakaz wjazdu do Czech obowiązuje wszystkich? Czesi zamykają granice dla Polaków
Czy zakaz wjazdu do Czech obowiązuje wszystkich? Czesi zamykają granice dla Polaków

Bo na zakupy może iść każdy. Problem pojawia się jednak, jeśli będzie chciał spędzić w Czechach więcej niż 12 godzin. Czesi wpisali Polskę na listę krajów wysokiego ryzyka. Nowe obostrzenia weszły w życie dziś o północy. Według nich każdy, kto chce przekroczyć granicę na dłużej niż 12 godzin musi mieć ważny test na obecność koronawirusa. Oprócz pracowników transgranicznych łatwiej ma też kilka innych grup.

– To samo dotyczy uczniów i studentów. Także na szczęście niewiele się zmienia. Poza tym rząd czeski wprowadził taką możliwość do 12 godzin. Zarówno Czesi mogą przechodzić do nas na zakupy, czy korzystać z naszych usług, a my możemy korzystać u nich np. z opieki zdrowotnej – mówi Katarzyna Koczwara, Urząd Miejski w Cieszynie.

Pozostałe osoby, które chcą wjechać do Czech na dłużej niż 12 godzin będą musiały wypełniać elektroniczny formularz lokalizacyjny.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pandemia na Śląsku: Według raportu w naszym regionie zmarło najwięcej osób

Makabra! Zwęglone zwłoki wędkarza znaleziono w spalonym samochodzie

Niesamowite! Co ten Ruch Chorzów wyprawia!!! Ósme zwycięstwo z rzędu!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close