Region

Dąbrowa Górnicza: Badanie na Covid bez wychodzenia z auta. Punkt Drive Thru czynny jest przez cały tydzień

Przy Zagłębiowskim Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej, bez wysiadania z samochodu, można zrobić test na obecność koronawirusa.

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Punkt pobrań materiału biologicznego do przeprowadzenia testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 działała w trybie „Drive Thru” – co umożliwia pobranie wymazów od pacjenta bez wysiadania z samochodu. Wjazd do punktu zlokalizowany jest przy ul. Struga w pobliżu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Legionów Polskich.

Punkt jest czynny przez cały tydzień od godziny 8:00 do 12:15 oraz dodatkowo w każdy wtorek i czwartek od godziny 17:00 do 20:00. Do punktu mogą się zgłaszać osoby skierowane na badanie w kierunku zakażenia patogenem SARS-CoV-2 przez Sanepid, lekarza POZ przez aplikację gabinet.gov.pl oraz osoby skierowane do sanatorium. Badanie jest bezpłatne i finansowane przez NFZ.

Osoby, które chcą się telefonicznie skontaktować z mobilnym punktem pobrań, mogą dzwonić pod numer 533 657 760. Infolinia jest dostępna w czasie pracy punktu wymazowego – tj. od poniedziałku do niedzieli od 8:00 do 12:15 oraz we wtorki i czwartki od 17:00 do 20:00.

– Zorganizowanie punktu możliwe było dzięki współpracy miasta z Zagłębiowskim Centrum Onkologii oraz przychodniami Podstawowej Opieki Zdrowotnej zlokalizowanymi w Dąbrowie Górniczejmówi Bożena Borowiec, z-ca prezydenta miasta.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Umowa społeczna ws. górnictwa ma zostać opracowana do końca grudnia [WIDEO]

Kuria katowicka zmienia zasady tegorocznej kolędy. Odwiedziny duszpasterskie tylko „na zaproszenie” [WIDEO]

Nauczanie zdalne w dziewięciu szkołach w regionie, m.in. Gliwicach, Rybniku i Żywcu

 

źr. UM Dąbrowa Górnicza

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close