AlarmRegion

Dąbrowa Górnicza: Kiedy w szpitalu będzie nocna i świąteczna opieka zdrowotna? [WIDEO]

Kiedy w szpitalu w Dąbrowie Górniczej będzie nocna i świąteczna opieka zdrowotna? Na to pytanie szukano dzisiaj odpowiedzi podczas specjalnego spotkania, jakie odbyło się w dąbrowskim magistracie.

Gorąca atmosfera na dzisiejszym (12.10) spotkaniu na komisji ochrony zdrowia w Urzędzie Miasta w Dąbrowie Górniczej. Tematem – opieka nocno-świąteczna, a raczej jej brak w Zagłębiowskim Centrum Onkologii Szpitala specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej.

 

Gorąca atmosfera na dzisiejszym (12.10) spotkaniu na komisji ochrony zdrowia w Urzędzie Miasta w Dąbrowie Górniczej

 

Od ubiegłego piątku mieszkańcy Dąbrowy Górniczej takiej pomocy musieli szukać w ościennych miastach. Dyrekcja szpitala przekonuje że to wypadek przy pracy, a sytuacja ma się zmienić w najbliższą niedzielę – 15 października. -Część kolegów lekarzy zrezygnowała, dobowo przyjmowała 180 pacjentów, jest to bardzo pokaźna liczba i część kolegów tego nie wytrzymała – wyjaśnia Zbigniew Grzywnowicz, dyrektor Zagłębiowskiego Centrum Onkologii.

Dyrektor zapewniał jednocześnie, że szpital pełnia wymogi w zakresie obsady pielęgniarskiej. Problem jednak był z lekarzami, którzy po kilku dniach pracy w szpitalu zrezygnowali. -Ta opieka była świadczona od 1 października ale nie ma u nas nakazu pracy. Część lekarzy się wycofała, ale część pielęgniarska i transportowa, wszystko funkcjonuje – mówi Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Od ubiegłego piątku mieszkańcy Dąbrowy Górniczej takiej pomocy musieli szukać w ościennych miastach

Najpierw problemy z dąbrowską porodówką , teraz z nocną opieką. Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej mają prawo narzekać. -Moje obawy są tylko takie, że problemy narastają i bardzo martwi mnie ta sytuacja z zapewnieniem tej opieki, to powinno być ważne – argumentuje Katarzyna Zagajska, radna z Dąbrowy Górniczej.

Dąbrowska porodówka ma ruszyć 1 listopada, opieka nocno-świąteczna za kilka dni. Pytanie czy to koniec problemów dąbrowskich pacjentów? (Monika Herman)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close