RegionWiadomość dniaZdrowie

Dentysta na kółkach pojawił się w Bytomiu. Dentobus jeździ od szkoły do szkoły

W Bytomiu działa Dentobus. Jeździ do szkół podstawowych i sprawdza stan zdrowia najmłodszych.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Po dzieciach ze szkół podstawowych nr 3, 4 i 28, kolejni mali pacjenci, mogli sprawdzić stan zdrowia swoich zębów w mobilnym gabinecie stomatologicznym. Dentobus zaparkował przed Szkołą Podstawową nr 44 im. UNICEF w Szombierkach.

Dentobus to w pełni wyposażony gabinet stomatologiczny, w którym przeprowadzane są kontrole stanu uzębienia uczniów do 18 roku życia. Jednak ze względu na sytuację epidemiczną i zdalną naukę uczniów starszych klas, obecnie korzystają z niego dzieci z najmłodszych klas.

Udostępnienie dentobusu możliwe było dzięki umowie między Wojewodą Śląskim a świadczeniodawcą wyłonionym przez Śląski Oddział NFZ. W naszym regionie zadanie to przypadło NZOZ Centrum Stomatologii Perfect z Dąbrowy Górniczej.

– W każdej z bytomskich szkół udało nam się dotychczas przebadać około setki dzieci klas od I do III. Nasze obserwacje nie odbiegają od tych, które podaje Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej – 80% naszych pacjentów wymaga leczenia stomatologicznego lub ortodontycznegomówi Agnieszka Cichopek z NZOZ Centrum Stomatologii Perfect.

Warto wspomnieć, że na badanie w dentobusie niezbędna jest zgoda rodziców dzieci. – W naszej szkole, poza pojedynczymi przypadkami większość rodziców wyraziła zgodę na badanie. Po przeprowadzonej kontroli każde dziecko otrzymuje książeczkę z zaleceniami do dalszego leczenia. Zwłaszcza u małych dzieci to ważne, by jak najszybciej wychwycić wady i zacząć je leczyć – mówi Bronisława Miarczyńska, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 44.

Według marcowego harmonogramu mobilny gabinet stomatologiczny zawita także w Szkole Podstawowej nr 47, w Szkole Podstawowej Mistrzostwa Sportowego, a także w szkołach podstawowych nr 6, 33, 36, 7.

 

Źródło i foto: UM w Bytomiu

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ze zwykłej zamieni się w wyjątkową. Studenci WST w Katowicach zaprojektowali modernizację podstawówki!

Na Śląsku nie ma komu pracować w urzędach! Wakatów coraz więcej!

Koniec ery spalinowych autobusów na Śląsku? Miasta kupują hybrydy i elektryczne

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close