RegionWiadomość dnia

Ze zwykłej zamieni się w wyjątkową. Studenci WST w Katowicach zaprojektowali modernizację podstawówki!

Studenci zaprojektowali nowe wnętrze szkoły. Dziś wyłoniono laureatów konkursu na projekt modernizacji parteru Szkoły Podstawowej nr 1 w Katowicach, w którym wzięli udział studenci Wyższej Szkoły Technicznej.

 

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Zapraszamy na urodziny „Covidka”! Bombelek jest z nami już rok!

Premiera TOP 5 Silesia Flesz zawsze w niedzielę o 19.50!


– Ten parter ma być dostosowany do współczesnych warunków, ma być nowoczesną przestrzenią edukacyjną, przestrzenią dla rodziców, ale przede wszystkim przestrzenią dla uczniów – mówi Tomasz Huk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Katowicach.

Nowa przestrzeń powstanie z pieniędzy zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Jak relacjonują laureatki konkursu, zmiany w wyglądzie i funkcjonalności parteru budynku mają być naprawdę duże.

Z obdrapanej zamieni się w piękną. Studenci WST w Katowicach zaprojektowali modernizację podstawówki!
Z obdrapanej zamieni się w piękną. Studenci WST w Katowicach zaprojektowali modernizację podstawówki!

– Postawiłyśmy na jaskrawe kolory, żeby były jak najbardziej przyjazne dla uczniów – mówi Agata Kornaś, studentka WST. -Zostaną dodane domki, w których najmłodsi będą mogli spędzać swoje przerwy i myślę, że miło spędzać czas. Dodane tu będą kolory, lamele oraz płyty, które będą imitować klocki lego, które myślę, że będą super dla najmłodszych – mówi Aleksandra Muskała, studentka WST.

To nie jedyny tego typu projekt, w którym od samego początku aktywnie uczestniczą studenci WST, bo uczelnia stawia przede wszystkim na praktykę.

– Staramy się wyjść ze studentami na miasto i zobaczyć co można zrealizować i w czym można pomóc, w czym studenci mogą się sprawdzić, więc współpracujemy z licznymi szkołami i jednostkami i firmami. Staramy się pełnić taką misję społeczną – mówi Jakub Świerzawski, dziekan wydziału architektury WST w Katowicach.

Studenci zaprojektowali nowe wnętrze szkoły. Dziś wyłoniono laureatów konkursu na projekt modernizacji parteru Szkoły Podstawowej nr 1 w Katowicach, w którym wzięli udział studenci Wyższej Szkoły Technicznej
Studenci zaprojektowali nowe wnętrze szkoły. Dziś wyłoniono laureatów konkursu na projekt modernizacji parteru Szkoły Podstawowej nr 1 w Katowicach, w którym wzięli udział studenci Wyższej Szkoły Technicznej

Podobnie jak inne uczelnie, z którymi współpracują miasta.

– Tych projektów jest znacznie więcej. Choćby najlepsza współpraca z Uniwersytetem Śląskim, ale też praktycznie z każdą uczelnia wyższą miasto szuka pola współpracy. Mamy świadomość, że rozwój uczelni wyższych to także zrównoważony rozwój miasta – mówi Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.

Realizacja nagrodzonego projektu będzie kosztować 330 tys. złotych.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czeszka z COVID-19 w raciborskim szpitalu. O przyjęcie pacjentki poprosiła czeska ambasada

Lekarze z Gliwic uratowali skalp kobiecie, której włosy wciągnęła składarko-sklejarka [WIDEO]

ZTM likwiduje Punkty Obsługi Pasażera. To początek końca karty ŚKUP w obecnym kształcie

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close