Region

„Dezynfekcja z sercem”. Maseczki, płyny do dezynfekcji, odkażone ławki – wszystko to dla pielgrzymów przybywających do Częstochowy

Na przybywających do Częstochowy pielgrzymów czekają maseczki, płyn do dezynfekcji, odkażone ławki i toalety oraz naklejki informujące o potrzebie dbania o siebie i innych. Wszystko po to, by okres pielgrzymkowy był bezpieczny zarówno dla pątników, jak i mieszkańców Częstochowy.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Realizacją, zleconej przez Urząd Miasta akcji „Dezynfekcja z sercem” zajmuje się częstochowski oddział  Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej oraz Spółdzielnia Socjalna „Jasne, że zmiana”. W jej ramach – w specjalnym punkcie na początku al. Sienkiewicza – pracownicy i wolontariusze rozdają maseczki, mierzą temperaturę, dezynfekują dłonie oraz wręczają serduszka-naklejki z hasłem „Dbaj o siebie, dbaj o innych”. Zajmują się również wielokrotną dezynfekcją 300 miejskich ławek, 30 przenośnych WC oraz 100 koszy, zlokalizowanych w ciągu spacerowym alei NMP, alei Sienkiewicza oraz w parkach podjasnogórskich. Akcja potrwa do 15 sierpnia.

– W tym trudnym roku i sezonie pielgrzymkowym, który przebiega w cieniu epidemii i wzmożonej ostatnio fali zachorowań, chcemy zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo naszych mieszkańców i wszystkich gości przybywających do naszego miasta – mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. – Stąd akcje dezynfekcji i nasze apele o ostrożność, trzymanie sie reżimu sanitarnego i społecznego dystansu. Nie chcemy, aby pielgrzymki stały się źródłem nowych ognisk zakażenia koronawirusem, ani w mieście, ani po powrotach pielgrzymów do swoich domów.  

 

źr. UM Częstochowa

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close