KrajRegionWiadomość dnia

DJ a muzyka na żywo – czy da się połączyć te dwa światy?

Obowiązkowym elementem udanego przyjęcia weselnego jest dobrze dobrana oprawa muzyczna. To dzięki niej najlepsze wesela pełne są tanecznych szaleństw, trwających do białego rana zabaw, tworzących niezapomniane, przywoływane przez lata wspomnienia. Odpowiedzialność za ten trudny wybór spoczywa na nowożeńcach. Od waszej decyzji zależy przebieg całego wieczoru. Czy weselni goście oddadzą się tanecznym pląsom aż po blady świt, czy spędzą ten wieczór przy stole, próbując zrekompensować sobie kiepską muzykę innymi zajęciami.

Od czego zacząć?

Aby dokonać wstępnego wyboru, musicie odpowiedzieć na pytanie: kto będzie odbiorcą dźwięków uświetniających najważniejszą imprezę waszego życia. Jak dobrze wiemy, muzyka na weselu musi uwzględniać muzyczne gusta nie tylko samej pary młodej, ale i zaproszonych gości. Powinna być uniwersalna. Trafiać do najmłodszych, zagrzewać do zabawy waszych rówieśników i nieco starszych gości, mieć na uwadze seniorów, którzy z przyjemnością zatańczą do spokojnych utworów z ich młodzieńczych lat. Kolejny krok to oszacowanie, jaki procent zaproszonych gości stanowi młodzież, a jaki osoby starsze. Dzięki tej weryfikacji ustalicie, która grupa stanowi większość, a co za tym idzie, jaka muzyka powinna wieść prym podczas przyjęcia.

DJ a muzyka na żywo – różnice, plusy i minusy

Rynek usługodawców weselnych oferuje wam możliwość wynajęcia na ten dzień DJ’a oraz zespołu z muzyką na żywo. DJ to gwarancja nieograniczonego repertuaru muzycznego, dobrej jakości dźwięku, oryginalnych wykonań utworów i możliwości stworzenia własnej playlisty. Większość z usługodawców w tej kategorii jest otwarta na wasze propozycje, z chęcią podejmuje nowe wyzwania i na waszą prośbę poszerza swój repertuar. Dzięki obecności DJ’a zapewnicie swoim gościom muzykę aż do rana.

Dla wielu muzyka odtwarzana przez DJ’a jest synonimem odejścia od tradycji, nieodzownie związanej z koncepcją wesela. Nie zagwarantuje także oprawy muzycznej podczas wizyty w domu panny młodej i błogosławieństwa. Odpowiedzią na powyższe niedogodności jest zespół weselny. Muzyka na żywo to mieszkanka pozytywnych emocji, niepowtarzalnego klimatu i interakcji z gośćmi na każdym etapie uroczystości. Zespół zapewnia muzykę od wyjścia z domu pana młodego, przez błogosławieństwo w domu panny młodej, pierwszy taniec aż do późnych godzin nocnych po oczepinach. Utwory biesiadne, które sprawiają dużą radość nie tylko osobom starszym, mają nieocenione brzmienie w aranżacji na żywo. Musicie jednak pamiętać, że zespoły weselne mają ograniczony repertuar. W tym przypadku ciężko o spontaniczność i dedykację dowolnie wybranej piosenki, nie każda kapela zapewnia najwyższą jakość wykonywanych utworów, w najgorszych przypadkach kończy się na odtwarzaniu muzyki z playbacku.

DJ i muzyka na żywo – gwarancja doskonałej zabawy czy czyste szaleństwo?

Co zatem wybrać: powiew nowoczesności w aranżacji DJ’a czy ukłon w stronę tradycji w postaci zespołu z muzyką na żywo? Usługodawcy zapewniający oprawę muzyczną imprez postanowili wyjść naprzeciw zróżnicowanym oczekiwaniom par młodych i ich gości, łącząc swe siły na okoliczność uroczystości weselnych. Dziś, podczas jednego wieczoru, możecie cieszyć się nieograniczonym repertuarem DJ’a, jego nieocenioną interakcją z wszystkimi uczestnikami imprezy, profesjonalną obsługą konferansjerską oraz rozgrzewającymi dźwiękami muzyki na żywo, przepięknym śpiewem wokalisty i nową aranżacją utworów sprzed lat. Takie połączenie zadowoli wszystkich, którzy zechcą świętować ten dzień razem z wami. Jeżeli takie rozwiązanie was nie przekonuje, zapytajcie wybranego DJ’a o jego propozycję na dobrą zabawę dla seniorów lub zespół muzyczny w jaki sposób zamierza porwać na parkiet młodszych uczestników imprezy. Wesele to przyjęcie dla osób o dużej dysproporcji wiekowej, dlatego muzycy weselni dbają o stworzenie oferty dopasowanej do potrzeb wszystkich gości.

Gdzie znaleźć najlepszych muzyków?

W trosce o dobrą reklamę i rosnącą ilość zleceń, zarówno DJ’e, jak i zespoły, rozszerzają granice obszaru, na którym pracują. Są gotowi podjąć wyzwanie zagrania na góralskim weselu, romantycznym przyjęciu nad morzem, czy w samym sercu Śląska. Rynek usług weselnych pełen jest utalentowanych muzyków i konferansjerów oferujących swoje usługi na terenie całej Polski. Wystarczy, że wpiszecie frazę DJ wesele Szczecin, Kraków, Warszawa, czy Opole. Gdziekolwiek postanowicie urządzić swoje wymarzone wesele, z pewnością znajdziecie setki firm oferujących profesjonalną oprawę muzyczną wraz z nagraniami prezentującymi ich talent i możliwości.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close