RegionWiadomość dnia

Dla dworca Katowice Murcki nie ma ratunku? Perspektywa to wyburzenie [ZDJĘCIA]

Nikt nie planuje już tutaj inwestycji. Stary dworzec w Katowicach Murckach niszczeje od lat – teraz prawdopodobnie zostanie rozebrany. PKP od dawna nie dba o obiekt, miasto również nie jest nim zainteresowane.

 

ZOBACZCIE RÓWNIEŻ:

Park Śląski coraz piękniejszy! Łabędziarnia i czatownia gotowe

-Ten budynek nie pełnił już swojej funkcji od kilkunastu lat, dowiedzieliśmy się, ze był rozkradany i niszczony, wybuch tam pożar. My bardzo chcielibyśmy, aby Katowice były takim bogatym miastem żeby mieć pieniądze, żeby przejmować wszystkie takie zabytkowe budynki. Ale musimy mieć swoje priorytety – mówi Maciej Stachura, UM Katowice.

Dworzec swojej funkcji nie pełni już od wielu lat. Kiedyś były w nim jeszcze mieszkania – dziś straszy wyglądem. Lepiej nie będzie. -W kwietniu tego roku otrzymaliśmy decyzję wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego, który mówi o rozbiórce budynku dworca w Katowicach Murckach. I w tej chwili przygotowujemy się do przetargu na wybór wykonawcy, który tę rozbiórkę przeprowadzi – mówi Aleksandra Grzelak, biuro prasowe PKP S.A.

Dla dworca Katowice Murcki nie ma ratunku? Perspektywa to wyburzenie
Dla dworca Katowice Murcki nie ma ratunku? Perspektywa to wyburzenie

Pytanie tyko czy rozbiórka była dla obiektu najlepszym rozwiązaniem? -PKP jest bardzo trudnym partnerem w rozmowach i niestety nie mamy żadnej współpracy – może gdyby ta praca układała się lepiej może gdyby była jakaś forma dialogu to można by te Murcki rewitalizować, ale wydaje się że teraz jest już za późno ze względu na stan obiektu – mówi Maciej Biskupski, radny w Katowicach.

Dla dworca Katowice Murcki nie ma ratunku? Perspektywa to wyburzenie
Dla dworca Katowice Murcki nie ma ratunku? Perspektywa to wyburzenie

Dworzec w Katowicach – Murckach wybudowany został w 1870 roku. Od wielu lat nie zatrzymują się już tutaj żadne pociągi.
(Monika Herman)

ZOBACZCIE TAKŻE:

Poruszający list małej fanki GKS Tychy. Świetna reakcja klubu

Brutalnie zgwałcił 14-latkę na blokowisku! Po gwałcie odpoczywał samotnie na ławce

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close