AlarmRegion

Do gliwiczanki zadzwonił „bardzo tajny policjant”. Straciła 75 tysięcy złotych!

Oszukiwania na wnuczka, kuzyna ze strony stryjecznej babki czy po prostu na administrację to już przeszłość. Na Śląsku oszuści nie dzwonią już tylko do seniorów na stacjonarne telefony. Na celownik wzięli sobie osoby młode i zdawałoby się bardziej uświadomione co do zagrożeń. Zdawałoby się – bo straty wciąż rosną.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

-Policja nigdy nie włącza do swoich działań obywateli, nie prosi o zakładanie kont i przelewanie pieniędzy. Informujemy, że przestępcy zaczynają dzwonić pod numery telefonów komórkowych i znajdują ofiary wśród ludzi młodszych wiekiem – mówią policjanci z Gliwic i pokazują przykład, w który aż trudno uwierzyć.

Do gliwickiej policji zgłosiła się 50-latka, która uwierzyła nieznanemu mężczyźnie, przedstawiającemu się jako „bardzo tajny policjant”. Oczywiście usłyszała, że jej konto oszczędnościowe jest zagrożone i musi wykonywać polecenia. Efekt – strata 75 tys. zł.

9 lutego zadzwonił telefon gliwiczanki. Męski głos w słuchawce informował, że dzwoniący jest policjantem prowadzącym śledztwo w sprawie grupy przestępców, którzy przejęli dostęp do konta kobiety. Koniecznym było szybkie założenie innego konta, we wskazanym banku, przelanie funduszy i podanie numeru telefonu do autoryzacji przelewów. Przerażona gliwiczanka skrupulatnie wykonała wszystkie polecenia oszusta….

Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość przeciwko mieniu natychmiast rozpoczęli walkę z czasem, aby uniemożliwić oszustom przejęcie przetransferowanych pieniędzy, wszczęto dochodzenie. Przed śledczymi kolejne poważne wyzwanie.

Zdjęcie autorstwa Tyler Lastovich z Pexels
źródło: KMP Gliwice
red: W.Żegolewski

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Naukowcy z WST pracują nad pionierską metodą leczenie płuc, zniszczonych przez koronawirusa!

Znikają obostrzenia w kulturze, ale nie wszystkie miejsca się otwierają. Dla dużych kin to zbyt duże ryzyko

Od 1 kwietnia wchodzi podwyżka cen biletów! Autobusy i tramwaje puste, wpływów mniej o 100 mln!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close