AlarmRegionWiadomość dnia

Do sukcesu filmu „Twój Vincent” przyczynili się Martyna i Mariusz, mieszkańcy woj. śląskiego [WIDEO]

„Twój Vincent” ma szanse na Oskara. Film w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana dostał nominację w kategorii: „Najlepszy film animowany”. Opowiada o życiu Vincenta Van Gogha i jego tajemniczej śmierci.

 

Ten sukces jest również udziałem mieszkanki Rudy Śląskiej – Martyny Wolnej oraz pochodzącego z Katowic Mariusza Maksela. Byli oni w grupie 125 malarzy z 15 krajów, którzy na potrzeby stworzyli aż 65 tysięcy obrazów malowanych ręcznie tą samą techniką, którą stosował Van Gogh. To pierwszy na świecie projekt pełnometrażowy wykorzystujący tego typu animację malarską.

Do tej pory „Twój Vincent” zdobył Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy oraz nagrodę dla najlepszego filmu animowanego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Szanghaju.

W tym roku Amerykańska Akademia Filmowa przyzna Oscary po raz 90. Gala finałowa odbędzie się 4 marca.(Radosław Nosal)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close