KrajRegionWiadomość dnia

Polski film „Śniegu już nigdy nie będzie” nominowany do Oscara

Polska produkcja filmowa nominowana do najważniejszej nagrody w historii kinematografii. Chodzi o film pt. „Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. Ponad to produkcja powalczy również o miano najlepszego filmu międzynarodowego.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Rywali nie brakowało bo jak czytamy na łamach RMF 24Sześcioosobowa komisja – której przewodniczył Jan A.P. Kaczmarek, laureat Oscara za film „Marzyciel” – wybierała spośród 7 zgłoszonych filmów. Były to „Sala samobójców. Hejter” Jana Komasy, „Sweat” Magnusa von Horna, „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” Jana Holoubka, „Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta, „Supernova” Bartosza Kruhlika, „Klecha” Jacka Gwizdały i „Zabij to i wyjedź z tego miasta” Mariusza Wilczyńskiego.  – Film pt. „Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta powalczy nie tylko w głównej kategorii, lecz również z mierzy się z rywalami walcząc o tytuł najlepszego filmu międzynarodowego podczas gali rozdania Oscarów w 2021 r. Przypomnijmy, że Oscara w kategorii film nieanglojęzyczny zdobyła „Ida” Pawła Pawlikowskiego i jak dotąd to największy sukces pojedynczej polskiej produkcji filmowej w dziejach Oscarów. Premiera nominowanego filmu odbędzie się podczas konkursu głównego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

93 gala rozdania Oscarów odbędzie się  25 kwietnia 2021 r., a do 15 marca dowiemy się o wszystkich nominacjach w poszczególnych kategoriach.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

To dopiero początek upałów! Jest OSTRZEŻENIE przed wysokimi temperaturami

Wybuch gazu pod Zawierciem: Trzy osoby poparzone, wśród rannych jest dziecko!

Koronawirus w GKS Katowice! Piłkarze i trenerzy na kwarantannie!

źródło: RMF 24

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close