AlarmRegion

Wybuch gazu pod Zawierciem: Trzy osoby poparzone, wśród rannych jest dziecko!

Wybuch butli z gazem w miejscowości Pradły pod Zawierciem. W wyniku eksplozji zostały ranne 3 osoby, w tym dziecko. Na miejsce wybuchu skierowano dwa śmigłowce LPR. Ranni trafili nimi do szpitali.

 

 

Kto chciał wyrolować górników i dlaczego? TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!


Wybuch butli z gazem miał miejsce w miejscowości Pradły pod Zawierciem w sobotę, 8 sierpnia. Ok. godz. 19.00 doszło do eksplozji butli z gazem na prywatnej posesji, w budynku gospodarczym nieopodal domu jednorodzinnego. W wyniku silnej eksplozji ranne zostały 3 osoby, w tym dziecko.

Na miejsce natychmiast skierowano pogotowie ratunkowe, straż pożarną i policję. Wysłano także 2 śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na skutek wybuchu gazu z butli, ranne zostały 3 osoby – dwaj mężczyźni i 10-letnie dziecko. Wszyscy mają poparzenia drugiego stopnia, to poparzenia znacznej części ciała. Cała trójka helikopterami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego trafiła do szpitali.

Nie wiadomo na razie w jaki sposób doszło do eksplozji – wiadomo, że w budynku gospodarczym, gdzie doszło do wybuchu nie było sieci gazowej. Zdaniem strażaków mogła to być butla gazowa, lub zbiornik gazu z samochodowej instalacji gazowej. Wyjaśnią to biegli.

 

źródło: RMF 24
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus w Polsce: Padł kolejny rekord! Ponad 800 nowych przypadków! 13 osób nie żyje

Śląskie: Koronawirus w jednej z restauracji McDonald’s! Klientów szuka sanepid

Bytom: Zwiększone kontrole w sklepach, galeriach handlowych i komunikacji miejskiej

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close