AlarmRegionSportWiadomość dnia

Koronawirus w GKS Katowice! Piłkarze i trenerzy na kwarantannie!

Jeden z piłkarzy GKS Katowice ma koronawirusa. COVID-19 wykryły u piłkarza testy. To wyłączyło cały zespół z zajęć i treningów oraz ligi. Jak informuje GKS Katowice na swojej stronie internetowej – odwołany jest najbliższy mecz, piłkarze i sztab szkoleniowy są w izolacji.

 

 

Czytaj także: Koronawirus szaleje! Czy na Śląsku wrócą restrykcje?

O tym, że w GKS Katowice został wykryty koronawirus, katowicki klub poinformował na swojej stronie internetowej. Koronawirusa wykryto u jednego z piłkarzy 4-ligowych rezerw GKS Katowice. Klub z Bukowej zamieścił w sieci w tej sprawie specjalne oświadczenie:

Komunikat GKS GieKSa Katowice S.A. w sprawie zdrowia i bezpieczeństwa zawodników piłkarskiej sekcji klubu i procedur związanych z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo piłkarzy GKS-u Katowice, Klub podjął decyzję o nałożeniu izolacji domowej na wszystkich zawodników, trenerów oraz pracowników drugiej drużyny. Decyzja jest podyktowana informacją o pozytywnym wyniku testu na obecność wirusa COVID-19 u jednego z zawodników drugiego zespołu. Dbając o dobro osobiste piłkarza nie podajemy do wiadomości publicznej jego danych osobowych. Obecnie przebywa on w samoizolacji i czeka na kolejne wytyczne z sanepidu. Gwoli ścisłości informujemy, że zawodnik nie był w kadrze meczowej drugiego zespołu na mecz 1. kolejki klasy okręgowej, który odbył się 2 sierpnia. Procedura zgłoszenia do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach wszystkich członków naszego Klubu, którzy w ostatnim czasie mieli bezpośredni kontakt z zawodnikiem zostanie uruchomiona niezwłocznieczytamy na stronie internetowej GKS Katowice.

-Jednocześnie informujemy, iż niedzielny wyjazdowy mecz z Uranią Ruda Śląska w ramach rozgrywek klasy okręgowej został odwołany. O kolejnych decyzjach związanych z drużyną rezerw GKS-u będziemy informować na bieżąco – poinformował klub z Bukowej.

Zdaniem przedstawicieli klubu, jest małe ryzyko, aby piłkarz GKS Katowice, u którego stwierdzono koronawirusa, zaraził innych graczy, mimo to wdrożono specjalne procedury:

-Jednocześnie podkreślamy, iż zawodnik, u którego wystąpił pozytywny wynik badania, nie miał w ostatnim czasie bezpośredniego kontaktu z członkami pierwszej drużyny. Kierując się względami bezpieczeństwa, Klub zapobiegawczo wprowadził dodatkowe procedury związane z ochroną zdrowia zawodników, a także pracowników Klubu. GKS Katowice nieustannie utrzymuje w drużynach wszystkich sekcji reżim sanitarny zalecany przez stosowne instytucje – poinformował katowicki klub.

 

 

źródło: GKS Katowice
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus w Polsce: Padł kolejny rekord! Ponad 800 nowych przypadków! 13 osób nie żyje

Śląskie: Koronawirus w jednej z restauracji McDonald’s! Klientów szuka sanepid

Bytom: Zwiększone kontrole w sklepach, galeriach handlowych i komunikacji miejskiej

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close