RegionWiadomość dnia

Do urzędu można wejść razem z psem! Czworonożna rewolucja w Dąbrowie Górniczej!

Osoby, które zastanawiają się czy mogą wejść z psem do urzędu, w Dąbrowie Górniczej nie muszą już tego robić. Tutejszy urząd miasta oficjalnie stał się właśnie miejscem przyjaznym dla czworonogów.

 

 

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO od lipca w TVS!

– Decydując się na przyjście do urzędu z psem, należy mieć na uwadze to, że właściciel psa jest za niego odpowiedzialny – mówi Bartosz Matylewicz, UM w Dąbrowie Górniczej.

Do urzędu miasta na czterech łapach! Psy mogą wchodzić do magistratu w Dąbrowie Górniczej
Do urzędu miasta na czterech łapach! Psy mogą wchodzić do magistratu w Dąbrowie Górniczej

Czyli powinien psa prowadzić na smyczy i najlepiej w kagańcu. Urzędnicy mają przygotowaną dla psów miskę z wodą tuż obok wejścia, ale jeśli zajdzie taka potrzeba to i w środku budynku woda dla psa się znajdzie. Podobnie jest w Sosnowcu, gdzie oficjalnego pozwolenia nie ma, ale nikt tak psom wchodzić z właścicielem nie zabrania.

– Nie pozwolimy żeby tutaj przed urzędem siedział na tym granitowym przy wejściu, bo przy takiej pogodzie to nic miłego i przyjemnego – mówi Rafał Łysy, UM w Sosnowcu.

W tego typu placówkach z psem można przebywać tylko w holu głównym. W przypadku Dąbrowy, jeśli sprawy nie da się załatwić w biurze podawczym, to do mieszkańca może przyjść urzędnik. Co ciekawe, w chorzowskim urzędzie pies nie tylko napije się wody czy wejdzie do środka, ale dostanie również prezent.

– Aktualnie do końca tygodnia rozdajemy mieszkańcom, właścicielom psów pakiety gadżetów, we współpracy miasta z naszym partnerem – mówi Kamil Nowak, UM w Chorzowie.

Te gadżety to m.in. próbki karmy czy woreczki na psie odchody.

Podobnie jest w Sosnowcu, gdzie oficjalnego pozwolenia nie ma, ale nikt tak psom wchodzić z właścicielem nie zabrania
Podobnie jest w Sosnowcu, gdzie oficjalnego pozwolenia nie ma, ale nikt tak psom wchodzić z właścicielem nie zabrania

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Antyszczepionkowa partyzantka walczy na murach Bytomia. Napisy „Stop segregacji sanitarnej” pojawiły się w kilku miejscach

Upalne dni, gorące noce, afrykańskie temperatury na Śląsku i ostrzeżenie przed upałami z IMGW!

PiS odzyskało większość w Sejmie. Jeden ze „zbuntowanych” posłów właśnie powrócił

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close