Region

Dom Aniołów Stróżów coraz silniejszy! [WIDEO] Teraz pomagają przy MDK „Batory”

Gry, zabawy, rywalizacja i uśmiech – bo o to chodzi w planie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów, które w formie pracy podwórkowej rozpoczęło dziś swoją działalność w Chorzowie przy MDK „Batory”. Można się na przykład pobawić w „chowanego”.

 

Były prezydent traci mandat, bo ma pianino? I co jest w poradniku „Jak przeżyć na SOR?” Sprawdźcie w TOP 5 SILESIA FLESZ!


Stowarzyszenie skupione jest głównie na pomocy dzieciom w trudnej sytuacji społecznej, ale bawić może się każdy.

To jest tak naprawdę dla wszystkich dzieciaków, które z jednej strony nie mają też na siebie pomysłu, nie wiedzą jak spędzać wolny czas i jako pracownicy podwórkowi po prostu organizujemy im różne animacje. W ramach też naszego projektu, który teraz będziemy realizować będzie tak jakby bank warsztatów – „kreatywna ulica” – mówi Żaneta Sucheta
kierownik Placówki Podwórkowej wsparcia dziennego w Chorzowie.

Już od dziś w całym Chorzowie-Batorym działać będą streetworkerzy, którzy będą wyszukiwali dzieciom, którym potrzebna jest pomoc.

Mamy dwóch pełnoprawnych pedagogów, którzy będą na tych ulicach codziennie pracować. Będą mieć dyżury, czyli tak naprawdę będą chodzili po dzielnicy, po ulicach, po podwórkach, po klatkach schodowych, trochę sprawdzali co się w tej dzielnicy dzieje, trochę towarzyszyli dzieciakom, trochę poszukiwali gdzieś takich dzieci, które są albo bez opieki, albo w jakiś niebezpieczny dla siebie sposób spędzają wolny czas – mówi Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów.

Stowarzyszenie będzie również współpracowało z różnymi instytucjami jak szkoły, biblioteki czy inne. Na Śląsku funkcjonują też inne Placówki Podwórkowe działają również na Załężu w Katowicach i w Sosnowcu.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close