RegionŚwiat

Domowa aborcja legalna w europejskim kraju!

Wszystkie kobiety przerywające ciążę będą mogły przyjąć środek farmakologiczny umożliwiający im aborcję w domu. Decyzja walijskiego sekretarza ds. zdrowia Vaughana Gethinga pozwoli im to czuć się bardziej komfortowo niż w szpitalu.

 

Do 9 tygodnia ciąży kobiety w Walii będą mogły przyjmować mizoprostol, czyli lek zalecany w celu przerwania ciąży oraz mifepristol, który dotychczas był im podawany w szpitalu. Dotychczasowy problem był taki, że drugi z leków wywoływał często silne krwawienie, wymioty i skurcze, dotykało to kobiety głównie w trakcie transportu ze szpitala do domu.

Vaughan Gething uważa, że dokończenie procesu w domu zwiększy komfort dla kobiet oraz,że nie ma żadnych medycznych powodów, które przemawiałyby za tym, by odmówić opcji zażywania jednego z leków w miejscu zamieszkania. Co za tym idzie, aborcja będzie dla kobiet w Walii prostsza niż dotychczas.

Podobne prawo obowiązuje od października 2017 roku w Szkocji, a wcześniej zostało wprowadzone w Szwecji i Francji.

źr. Radio Zet/Mateusz Pojda

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

2 thoughts on “Domowa aborcja legalna w europejskim kraju!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close