KrajRegion

Dostał sms-a o niedopłacie 2 złotych. Z konta zniknęło mu 19 tysięcy. Uważajcie!

Do komendy w Lubartowie (woj. lubelskie) zgłosił się mężczyzna, który dostał sms o niedopłacie na kwotę 2,31 zł. Logując się na przysłany link wpłacił podaną kwotę. Dostał potwierdzenie z banku o wykonaniu transakcji na kwotę 19 tysięcy złotych.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Wyśmiewamy Sosnowiec, a puma grasuje!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

O tym, że należy zachować ostrożność przy płatnościach internetowych i dokładnie sprawdzać przesłane do nas informacje przekonał się mieszkaniec powiatu lubartowskiego. Mężczyzna dostał sms na swój telefon o niedopłacie na kwotę 2,31zł . Chcąc uregulować kwotę, kliknął w podany w sms link. Po wejściu w link wyświetliła się bramka płatnicza ze wskazaną kwotą. Mężczyzna po zalogowaniu na swoje konto bankowe i dokonaniu przelewu otrzymał z banku potwierdzenie wykonania transakcji na kwotę 19.000 zł . Po zauważeniu nieprawidłowości od razu skontaktował się za swoim bankiem.

Policjanci ostrzegają po raz kolejny przed oszustami. Sprawcy stosują różne metody. Wysyłają wiadomości tekstowe o niedopłacie za zakupiony towar, czy też o przekroczeniu wagi przesyłki i konieczności dopłaty. Zawsze w treści wiadomości podają link. Po jego otwarciu mamy możliwość dokonania zapłaty. Pamiętajmy jednak, że może być to próba oszustwa.

Korzystając z płatności w sieci zawsze należy zachować ostrożność i być czujnym. Pod żadnym pozorem nie należy otwierać załączonych do wiadomości linków i za ich pośrednictwem logować się na swoje konto bankowe. Linki te mogą kierować na fałszywą stronę banku. Z konta internetowego należy korzystać w sposób ostrożny. Logując się na stronę banku należy zwrócić uwagę na logo, nazwę i adres URL strony internetowej. Mała kłódka po lewej stronie linku oraz wyrażenie „https” świadczą o tym, że połączenie jest szyfrowane i bezpieczne. Przed potwierdzeniem otrzymanego z banku sms-a z kodem do wykonania przelewu należy zweryfikować znajdującą się tam kwotę.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice: Mężczyzna z bronią w Superjednostce? Policja przeszukuje ogromny blok w centrum!

Drugi z kiboli Ruchu, który pobił piłkarza GKS Tychy zatrzymany! To 19-latek

Gigantyczna kolejka pod NBP! 5 złotych z Kopcem Wyzwolenia w Piekarach Śląskich to hit!

 

źr. Policja Lubelska

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close