AlarmRegion

Drugi Marsz Kobiet, czyli kobiety wyszły na ulice Katowic [WIDEO]

Kobiety wyszły na ulice Katowic. Drugi Marsz Kobiet to nowe postulaty. Między innymi chodzi o opiekę zdrowotną w postaci m.in. całodobowych dyżurów ginekologicznych i pomoc dla niepłodnych par.

 

Debaty Prezydenckie w Telewizji TVS!

Poniedziałek 29.10 – Mysłowice
Wtorek 30.10 – Ruda Śląska
Środa 31,10 – Bytom

Debaty Prezydenckie w TVS o 17.50 po Silesia Flesz

–Dostęp zarówno do techniki in vitro, jak i do różnego rodzaju leków, które powinny być bez żadnej klauzuli przepisywane przez lekarza i respektowane. To powinno być w aptece. Odbiór nie powinien być utrudniony w żaden sposób. Kobieta ma prawo decydować o sobie – mówi Danuta Skwarczyńska, mieszkanka Tychów

Kobiety wyszły na ulice Katowic. Drugi Marsz Kobiet to nowe postulaty. Między innymi chodzi o opiekę zdrowotną
Kobiety wyszły na ulice Katowic. Drugi Marsz Kobiet to nowe postulaty. Między innymi chodzi o opiekę zdrowotną

Dzisiejsza (29.10) manifestacja nie przyciągnęła tłumów, wzięło w niej udział zaledwie kilkadziesiąt osób. -Ludzie chcieli przyjść przed wyborami i zamanifestować coś. Teraz jest już po wyborach. Ludziom się już nie chce po prostu walczyć. Jeszcze u nas, tutaj w Katowicach, wygrał PiS i ludzie stwierdzili, że już nie ma sensu. A ja uważam inaczej, jest sens. Im nas będzie więcej, tym jesteśmy bardziej silni – mówi Alicja Dobija, Stowarzyszenie Klucz – Stop Społecznym Wykluczeniom.

Zobacz koniecznie: Ogromna ryba z Rybnika i mur odgradzający Romów w Zabrzu – to i wiele więcej w najnowszym wydaniu TOP 5 NEWSÓW SILESIA FLESZ!

Tak organizatorzy tłumaczą słabą frekwencję, ale w przyszłości będą nadal organizować kolejne marsze.

(Łukasz Kądziołka)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright 2008-2021 TVS Sp. z o.o. Kopiowanie treści (w tym zdjęć, materiałów video) bez pisemnego zezwolenia zabronione. Nadzorującym organem właściwym, w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie, jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close