KategoriaRegionSport

Duże kłopoty Piasta Gliwice. Zespół zdziesiątkowany przez kontuzje

Czterech kluczowych zawodników Mistrza Polski zmaga się z kontuzjami. Kadra Waldemara Fornalika jest mocno uszczuplona.

 

Waldemar Fornalik ma duży problem ze skompletowaniem składu. Po ostatniej wygranej z ŁKS-em Łódź zespół z Okrzei zajmuje dopiero dziewiąte miejsce w tabeli Ekstraklasy i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie miało się to zmienić. Piast Gliwice odpadł już z walki o europejskie trofea, pozostała tylko nadzieja na sukcesy na rodzimym podwórku.

Pierwszym zawodnikiem, który wypadł ze składu Piasta Gliwice jest Dani Aquino. Hiszpański zawodnik miał być głównym konkurentem o miejsce w pierwszym składzie dla Piotra Parzyszka. Niestety nabawił się kontuzji mięśnia przywodziciela i czeka go operacja oraz dłuższa absencja.

Dlaczego chcą zamknąć Nikiszowiec? TOP 5 Silesia Flesz

Problemy Piasta Gliwice

Z kontuzją zmaga się również Patryk Dziczek. Młodzieżowy reprezentant Polski narzeka na uraz kostki, na szczęście nie jest to kontuzja, która wykluczy go z gry na dłuższy okres. Podobnie jak Dziczek, w meczu z ŁKS-em Łódź nie wystąpił Marcin Pietrowski, który nabawił się urazu mięśnia biodrowo-lędźwiowego kilka dni przed meczem. Jak sugeruje w rozmowie z Przeglądem Sportowym możliwe, że będzie już sprawny na kolejny mecz Piasta z Wisłą Płock.

Następca Messiego gra w Górniku Zabrze! Czy to nowa gwiazda Ekstraklasy?

Gorzej sprawy się mają w przypadku Martina Konczkowskiego. 25-letni obrońca, który do Piasta Gliwice przeszedł w 2017 roku z Ruchu Chorzów nie dokończył spotkania w Łodzi z powodu kontuzji kostki. Sam poszkodowany uważa, że nie wygląda to na zwykłe skręcenie kostki, ale wyniki badań nie są jeszcze znane.

 

Mateusz Pojda

źr.: przegladsportowy.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Nożownik złapany! [FOTO]

UWAGA! Silne opady i burze z gradem na Śląsku

Śmierć młodego górnika w wypadku w kopalni Janina

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close