RegionWiadomość dnia

Dwa kierunki kryminalistyczne w Wyższej Szkole Technicznej! Jeden będzie pierwszym w Europie!

Nowe kierunki studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. To kryminalistyczne badania dokumentów i kryminalistyczne badania odzieży i wyrobów tekstylnych. Na tym pierwszym będą uczyli się między innymi jak sprawdzić autentyczność testamentu, czy innych dokumentów. Ten drugi to pierwszy tego typu kierunek w Europie.

 

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!


– Brakuje specjalistów, a coraz częściej zarówno odzież, jak i wyroby tekstylne mogą stanowić zarówno ślad kryminalistyczny i tutaj badania są niezbędne, żeby określić odpowiednią metodologię, jaką trzeba badać. A po drugie może to być podmiot przestępstwa – mówi dr inż. Monika Bogusławska-Bączek, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach.

Choć dziś formalnie rozpoczął się rok akademicki, to osoby, które jeszcze nie zdecydowały się na studia, mogą się na nie zapisać. Rekrutacja trwa.

Dwa kierunki kryminalistyczne w Wyższej Szkole Technicznej! Jeden będzie pierwszym w Europie!
Dwa kierunki kryminalistyczne w Wyższej Szkole Technicznej! Jeden będzie pierwszym w Europie!

– W chwili obecnej została przedłużona do 15 października. Kandydaci mogą się rekrutować poprzez system eduportal.pl, to jest nasz system rekrutacyjny. Dzięki temu rekrutacja odbywa się w formie online – mówi Marzena Kliś, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach.

Zajęcia na nowych kierunkach rozpoczną się w listopadzie.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wracają maseczki! Będą nowe obostrzenia w związku z koronawirusem!

Będzie rekonstrukcja rządu! Jest dużo zmian i nowe twarze

Szpitale w woj.śląskim już nie jednoimienne. 450 łóżek zostaje specjalnie na COVID

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close