RegionWiadomość dnia

Dwa kierunki kryminalistyczne w Wyższej Szkole Technicznej! Jeden będzie pierwszym w Europie!

Nowe kierunki studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. To kryminalistyczne badania dokumentów i kryminalistyczne badania odzieży i wyrobów tekstylnych. Na tym pierwszym będą uczyli się między innymi jak sprawdzić autentyczność testamentu, czy innych dokumentów. Ten drugi to pierwszy tego typu kierunek w Europie.

 

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!


– Brakuje specjalistów, a coraz częściej zarówno odzież, jak i wyroby tekstylne mogą stanowić zarówno ślad kryminalistyczny i tutaj badania są niezbędne, żeby określić odpowiednią metodologię, jaką trzeba badać. A po drugie może to być podmiot przestępstwa – mówi dr inż. Monika Bogusławska-Bączek, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach.

Choć dziś formalnie rozpoczął się rok akademicki, to osoby, które jeszcze nie zdecydowały się na studia, mogą się na nie zapisać. Rekrutacja trwa.

Dwa kierunki kryminalistyczne w Wyższej Szkole Technicznej! Jeden będzie pierwszym w Europie!
Dwa kierunki kryminalistyczne w Wyższej Szkole Technicznej! Jeden będzie pierwszym w Europie!

– W chwili obecnej została przedłużona do 15 października. Kandydaci mogą się rekrutować poprzez system eduportal.pl, to jest nasz system rekrutacyjny. Dzięki temu rekrutacja odbywa się w formie online – mówi Marzena Kliś, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach.

Zajęcia na nowych kierunkach rozpoczną się w listopadzie.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wracają maseczki! Będą nowe obostrzenia w związku z koronawirusem!

Będzie rekonstrukcja rządu! Jest dużo zmian i nowe twarze

Szpitale w woj.śląskim już nie jednoimienne. 450 łóżek zostaje specjalnie na COVID

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close