AlarmKrajRegionZdrowie

PILNE!!! Wracają maseczki! Będą nowe obostrzenia w związku z koronawirusem!

Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Wrócą maseczki, zmniejszona ma zostać liczba osób np na weselach.

 

 

Śląskie kopalnie do likwidacji! To już postanowione! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

Dodatkowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa zapowiedziało we wtorek, 29 września Ministerstwo Zdrowia. Nowe obostrzenia mają być wprowadzone ze względu na wzmożony rozwój epidemii koronawirusa w Polsce. Tylko dzisiaj odnotowano ponownie ponad 1300 zakażeń COVID-19, zmarło kolejnych 36 osób.

 

Jak przekazał minister zdrowia, Adam Niedzielski, – dodatkowe obostrzenia mają zostać wprowadzone w strefach zielonych, czerwonych i żółtych. I tak w strefach zielonych – o ile obecnie limit osób uczestniczących z zgromadzeniach – np w weselach – wynosi 150, to po wprowadzeniu nowych obostrzeń – będzie wynosił 100. Ten sam limit w strefie żółtej ze 100 zostanie „obcięty” do 75 osób, a w strefach czerwonych ma wynosić 50 osób.

W strefach czerwonych mają zostać wprowadzone dodatkowe regulacje dotyczące restauracji i pubów czy barów. -Chcemy ograniczyć je tylko i wyłącznie w czerwonej strefie, do godziny 22.00 – zapowiedział minister zdrowia.

🟨 🟥 Zgodnie z planowanymi przez Ministerstwo Zdrowia zmianami w zasadach bezpieczeństwa, obowiązek zasłaniania ust i…

Opublikowany przez Kancelaria Premiera Wtorek, 29 września 2020

Kolejne obostrzenie jakie planuje resort zdrowia to powrót maseczek! Obowiązek noszenia maseczek na wolnym powietrzu wrócić ma w strefach żółtych. Do tej pory taka regulacja obowiązywała jedynie w strefach czerwonych. Teraz resort zdrowia obowiązek noszenia maseczek nie tylko w sklepach ale i na ulicy chce rozszerzyć na strefę żółtą.

Nowe obostrzenia mają wejść w życie poprzez rozporządzenie. To ma być gotowe jeszcze w tym tygodniu.

Dodatkowe obostrzenia mają wejść w życie w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem i zgonów. Tylko dzisiaj służby poinformowały o ponad 1300 przypadkach COVID-19 i śmierci kolejnych 36 chorych. – W ostatnim tygodniu mamy do czynienia z bardzo dynamicznym wzrostem liczby zachorowań. (…) należy spodziewać się utrzymania tego trendu – zaznacza Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Wkrótce zostanie przedstawiony przez Ministerstwo Zdrowia projekt rozporządzenia, który wprowadzi nowe limity liczby…

Opublikowany przez Kancelaria Premiera Wtorek, 29 września 2020

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: Radio ZET

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

W tym roku księża nie odwiedzą wiernych podczas kolędy. Wyjątkiem specjalne zaproszenia

Koronawirus w liczbach: ZUS wypłacił blisko 1,3 mln zasiłków opiekuńczych na kwotę 912 mln złotych

Dyrektor Muzeum Auschwitz chce iść do więzienia za 13-letniego chłopca

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close