RegionWiadomość dnia

W tym roku księża nie odwiedzą wiernych podczas tzw. kolędy. Wyjątkiem specjalne zaproszenia

Pandemia koronawirusa w Polsce nie zwalnia tempa, co może w mniejszy czy większy sposób może odbijać się na różnych dziedzinach naszego życia. W tyk roku archidiecezja katowicka zdecydowała, że księża nie wyruszą do wiernych w ramach tzw. kolędy. Wyjątkiem maja być specjalne zaproszenia – jakie?

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Rok 2020 już na zawsze w historii zapisze się jako ten związany z pandemię koronawirusa, przez którą wiele dziedzin naszego życia spotykają ograniczenia. Ograniczenia nie ominą również tradycyjnej kolędy – w  tym roku decyzja archidiecezji katowickiej księża nie odwiedzą wiernych. Decyzja jest podyktowana oczywiście troską o zdrowie kapłanów jak i wiernych, w dobie dużej emisji zachorowań. Wyjątkiem mają być sytuacje, gdy wierni chcą prosić o poświęcenie nowych domów i mieszkań – tu na specjalne zaproszenie księża mogą przyjść spełniając prośbę mieszkańców.

Zachęcamy duszpasterzy do celebracji w okresie Bożego Narodzenia (jeśli to konieczne – także w czasie Adwentu) Eucharystii w intencji parafian z poszczególnych ulic oraz kolędowych Nieszporów (wieczorów), z uwzględnieniem stosownych przepisów sanitarnych czytamy w komunikacie archidiecezji katowickiej. 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Nożownik zaatakował w jednym z pensjonatów!

Kopalnie na Śląsku będą zamknięte. Które skończą wydobycie jako pierwsze? [HARMONOGRAM ZAMYKANIA KOPALŃ]

Najbardziej szalone projekty motoryzacyjne zjechały do Katowic na Ultrace! [ZDJĘCIA, WIDEO]

źródło: Archidiecezja Katowicka

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close