RegionWiadomość dnia

Mieszkasz na Żywiecczyźnie? Uważaj na dzikie zwierzęta, najbardziej na wilki

Jak informują mieszkańcy – dzikie zwierzęta, a najbardziej wilki staja się coraz bardziej śmiałe. Jeśli w centrach miast nie dziwi fakt pojawienia się np. saren, to obecność wilków przyprawia już o dreszcze. Niedźwiedzie też potrafią zejść niżej niż zwykle.

 

 

Na Śląsku mieszka blisko 4,5 miliona mieszkańców, a każdy z regionów naszego województwa ma swoje lokalne problemy. Jednym z takich, jak relacjonują mieszkańcy – poważnych, jest obecność dzikich zwierząt na Żywiecczyźnie. To zwierzęta są tam od zarania wiedzą wszyscy, jednak coraz częściej zdarza się, że np. wilki całymi watahami podchodzą coraz bliżej zabudowań. I jak np. sarny w centrach miast nie robią już na nikim większego wrażenia, tak obecność wilków przyprawia o dreszcze. Co więcej niedźwiedzie również potrafią podejść niebezpiecznie blisko.

Jak informują fachowcy ze Stowarzyszenia dla Natury „Wilk”, przypadki zabijania psów przez lokalne wilki w lesie, na polach, nawet w obejściu nie są rzadkością, ale nie są też aktem ślepej agresji a raczej obrony.
Mimo to, zgodnie z obowiązującym prawem, zabronione jest puszczanie psów luzem w czasie spacerów po lesie.czytamy na łamach strony internetowej  Radia Bielsko. 

Od 1998 r. w Polsce wilk szary został skategoryzowany jako gatunek zagrożony i jest pod ścisłą ochroną.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Nożownik zaatakował w jednym z pensjonatów!

Kopalnie na Śląsku będą zamknięte. Które skończą wydobycie jako pierwsze? [HARMONOGRAM ZAMYKANIA KOPALŃ]

Najbardziej szalone projekty motoryzacyjne zjechały do Katowic na Ultrace! [ZDJĘCIA, WIDEO]

źródło: Radio Bielsko

red: B. Bednarczuk

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close