RegionWiadomość dnia

Rowerem przez Śląsk: Malownicza trasa rowerowa przy Jeziorze Goczałkowickim

Nazwa Wiślana Trasa Rowerowa zapewne wiele mówi amatorom rowerowych wycieczek. A w ramach rozwoju infrastruktury rowerowej powstają kolejne udogodnienia i na tej trasie. Mowa o samoobsługowej stacji naprawczej dla rowerów!

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Wiślana Trasa Rowerowa to jedna z najpiękniejszych tras dla amatorów rowerowych wycieczek w naszym regionie. Zreszta warto dodac, że coraz bardziej ekologiczny Śląsk w ostatnim czasie mocno inwestuje w adaptacje różnych szlaków na potrzeby rowerzystów, czego najlepszym przykładem jest powstanie Żelaznego Szlaku Rowerowego w Jastrzębiu w miejscu byłej trasy pociągów kolei PKP. W wypadku tej wiślańskiej atrakcji też rozpoczeły się ciekawe działania bo gmina działa. –  Gmina Strumień podpisała ostatnio z powiatem pszczyńskim porozumienie w sprawie budowy ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 939 z Wisły Wielkiej do Strumienia – to malownicza trasa nad Jeziorem Goczałkowickim. – czytamy na łamach strony internetowej Radia Katowice. 

Teraz w centrum Drogomyśla powstała dostepna przez 24 godziny na dobe stacja naprawcza, ze wszystkimi niezbędnymi narzędziami, dzieki którym każdy amator rowerowych wycieczek jest w stanie naprawić w mgnieniu oka swój dwukołowy „dyliżans”.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Nożownik zaatakował w jednym z pensjonatów!

Kopalnie na Śląsku będą zamknięte. Które skończą wydobycie jako pierwsze? [HARMONOGRAM ZAMYKANIA KOPALŃ]

Najbardziej szalone projekty motoryzacyjne zjechały do Katowic na Ultrace! [ZDJĘCIA, WIDEO]

źródło: Radio Katowice

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close