Region

Dyrektor Muzeum Auschwitz chce iść do więzienia za 13-letniego chłopca

Piotr Cywiński, dyrektor Muzeum Miejsca Pamięci Auschwitz chce wraz z grupą wolontariuszy odbyć wyrok za 13-letniego chłopca z Nigerii, który został skazany w swoim kraju na 10 lat więzienia za bluźnierstwo. O sprawie poinformowało muzeum Auschwitz w mediach społecznościowych.

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Jak podaje TVN24 13-latek miał w sierpniu wygłosić „niepochlebne uwagi” na temat Allaha podczas kłótni z przyjacielem. Zgodnie z miejscowym prawem chłopiec był sądzony jako osoba dorosła, bo osiągnął już dojrzałość płciową.

Na wyrok zareagował dyrektor muzeum Auschwitz Piotr Cywiński, który wystosował pismo do prezydenta Nigerii, w którym pisze, że chłopca nie można traktować jako w pełni świadomego i odpowiedzialnego, biorąc pod uwagę jego wiek.

Cywiński zaproponował też, żeby w miejsce dziecka zebrało się 120 dorosłych wolontariuszy, którzy odbędą po miesiącu wyroku za chłopca.

Źródło: TVN24.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Nożownik zaatakował w jednym z pensjonatów!

Kopalnie na Śląsku będą zamknięte. Które skończą wydobycie jako pierwsze? [HARMONOGRAM ZAMYKANIA KOPALŃ]

Najbardziej szalone projekty motoryzacyjne zjechały do Katowic na Ultrace! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close