Region

PILNE: wybuch gazu w Rybniku, pięć osób poszkodowanych

Tuż po godzinie 7 w czterokondygnacyjnym budynku w Rybniku doszło do wybuchu butli z gazem. Jak poinformował TVS News rzecznik prasowy PSP w Rybniku mł. bryg. Bogusław Łabędzki pięć osób zostało poszkodowanych.

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Wiadomo już, że jedna osoba została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. To 63-letni mężczyzna, który znajdował się w mieszkaniu, w którym doszło do wybuchu. Poszkodowane zostały też cztery inne osoby, wśród nich jest 59-letnia kobieta, która też przebywała z 63-latkiem w mieszkaniu.

– Gaz ulatniał się z instalacji kuchenki zasilanej z 11-kilogramowej butli LPG – informuje mł. bryg. Bogusław Łabędzki.

Poszkodowane zostały też trzy inne osoby. To dwójka sąsiadów, która zareagowała po wybuchu i chciała pomóc. Trafili do szpitala z powodu podtrucia dymem. Poszkodowana jest też piąta osoba, ale jej stan zdrowia był na tyle dobry, że nie było konieczności przetransportowania jej do szpitala. W sumie z budynku ewakuowano 12 osób.

Do wybuchu doszło na drugim piętrze w czterokondygnacyjnym budynku. Jak informuje straż pożarna sytuacja pożarowa jest już opanowana. – W tej chwili czekamy na inspektora nadzoru budowlanego, który ma ocenić stan tego budynku, czy mieszkańcy będą mogli wrócić do swoich mieszkań – dodaje rzecznik rybnickiej straży pożarnej.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Nożownik zaatakował w jednym z pensjonatów!

Kopalnie na Śląsku będą zamknięte. Które skończą wydobycie jako pierwsze? [HARMONOGRAM ZAMYKANIA KOPALŃ]

Najbardziej szalone projekty motoryzacyjne zjechały do Katowic na Ultrace! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close