RegionWiadomość dnia

Dwie godziny za darmo, potem płacić. Tak będzie wyglądało parkowanie w Jaworznie? [WIDEO]

-Tam pomysł się sprawdził. Mieszkańcy dobrze go ocenili, tam nie ma już problemu z rotacją parkowania, na której nam zależało. No i krok dalej, czyli parking pod urzędem miasta i jego organizacja, trochę na nowo – mówi Łukasz Kolarczyk, Naczelnik Biura Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego. Na nowo, bo tam mieszkańcy od kilku lat mają godzinę na załatwienie swoich spraw. I to w zupełności im wystarcza. –Jest to dobry pomysł, naprawdę, że do godziny, bo godzina, żeby załatwić kilka spraw, to spokojnie można załatwić – mówi Dariusz Wilkosz, mieszkaniec Jaworzna. I taki też był zamysł urzędników. Przyjechać, załatwić formalności i odjechać, zwalniając miejsce dla innego samochodu.

 

O tym, że Zielone Strefy się sprawdzają przekonuje dyrektor Muzeum Miasta Jaworzna, Przemysław Dudzik. -Osoby, które naprawdę mają coś do załatwienia w rynku czy w jego okolicach, mają bez większego problemu możliwość znalezienia tego miejsca, które wcześniej były zablokowane – mówi dyrektor Dudzik. A dowodem na to, że Zielone Strefy działają niech będą liczby: do połowy 2017 roku przed Halą Widowiskowo-Sportową skorzystało z nich 6300 osób, a dochód ze sprzedaży biletów za przekroczenie czasu wyniósł łącznie… 80 zł.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close