AlarmKrajRegion

Dwójka dzieci ze Śląska po wycieczce do Chin trafiło do szpitala w Krakowie! To koronawirus?

Dwójka dzieci z woj.śląskiego trafiło do szpitala w Krakowie po powrocie z wycieczki do Chin, ogarniętych epidemią koronawirusa 2019-nCoV.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Dzieci ze Śląska trafiły z podejrzeniem zarażenia się groźnym wirusem do krakowskiego szpitala im. Żeromskiego. Dwójka dzieci z woj.śląskiego trafiła na obserwację do krakowskiego szpitala po powrocie z rodzinnego wyjazdu do Chin. dzieci przebywały między innymi w Pekinie, gdzie także odnotowuje się coraz więcej przypadków zarażenia groźnym koronawirusem 2019-nCoV.

Dyrekcja krakowskiego szpitala jednak uspokaja. Mimo, iż istniała obawa, że mogło dojść do zarażenia dzieci śmiertelnie groźnym koronawirusem pochodzącym z Chin, to po przebadaniu okazało się, że nie ma powodów do paniki.

Cytowany przez portal turysci.pl dyrektor placówki zaprzecza doniesieniom, aby dzieci mogły być zarażone koronawirusem 2019-nCo, z ich zdrowiem nie dzieje się nic szczególnie złego za wyjątkiem objawów zakażenie górnych dróg oddechowych. Zdaniem lekarzy – ani wywiad medyczny, ani przebieg samej choroby nie potwierdzają tego, że możemy mieć do czynienia ze śmiertelnym koronawirusem pochodzącym z Chin.

Lekarze podkreślają jednak, że w obliczu epidemii i tego, że koronawirus 2019-nCoV szybko się rozprzestrzenia także poza Azję – każdy podejrzany przypadek trzeba sprawdzić bardzo dokładnie.

Niestety – tragiczny bilans wirusa wciąż rośnie. Koronawirus w Chinach zabił już ponad 80 osób, a zachorowań jest potwierdzonych ponad trzy tysiące. U kolejnych trzech tysięcy osób stwierdzono objawy zarażenia koronawirusem 2019-nCoV.

 

źródło: turysci.pl
red:W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Borys Budka nowym szefem PO. Dziś w Katowicach zdradził swoje plany

Koncert Dzień Babci i Dziadka z Telewizją TVS – tak bawiliśmy się w DMiT w Zabrzu!

Szok! 19-latka zabiła swojego ojczyma. Tragedia w Bobrownikach

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close