KrajRegion

Borys Budka nowym szefem PO. Dziś w Katowicach zdradził swoje plany

Urodzony w Czeladzi Borys Budka został nowym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej. Podczas wewnętrznych wyborów zdobył poparcie ponad 78 proc. członków. Dzisiaj, 26 stycznia, nowy szef PO zdradził swoje plany.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Borys Budka zmiażdżył swoją konkurencję w wewnętrznych wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Już w pierwszej turze uzyskał około 80% poparcia, zdecydowanie pokonując najgroźniejszego rywala – Tomasza Siemoniaka. Borys Budka zastąpił na tym stanowisku Grzegorza Schetynę. Dziś w Katowicach mówił o swoim najważniejszym zadaniu na najbliższe miesiące, czyli wsparciu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w wyścigu o fotel prezydenta RP.

Powołamy kompetentny, dynamiczny sztab krajowy oraz sztaby regionalne i powiatowe. Będę wszędzie tam, gdzie będę potrzebny naszej kandydatce. Wierzę w jej wygraną, bo Małgorzata Kidawa – Błońska jest gwarancją odpowiedzialności,a nie kłótni, spokoju, a nie pokrzykiwania. Dzięki niej Polska odzyska należną rolę w Europie – mówił podczas konferencji prasowej Borys Budka, nowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Borys Budka to prawnik, doktor nauk ekonomicznych, nauczyciel akademicki, samorządowiec i polityk, poseł na Sejm VII, VIII i IX kadencji, w 2015 minister sprawiedliwości, od 2016 wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, od 2019 przewodniczący klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

To był prawdziwy pogrom! Śląska drogówka interweniowała 176 razy [WIDEO]

Filip z Katowic walczy o życie! kończy się czas i pieniądze na leczenie w Austrii [WIDEO]

Zabójczy koronawirus 2019-nCoV dotarł z Chin do Europy? Główny Inspektorat Sanitarny wydał KOMUNIKAT!

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close