AlarmKrajRegionŚwiatZdrowie

Zabójczy koronawirus 2019-nCoV dotarł z Chin do Europy? Główny Inspektorat Sanitarny wydał KOMUNIKAT!

Coraz więcej wskazuje na to, że groźny, a w wielu już przypadkach zabójczy koronawirus 2019-nCoV dotarł już z Chin do Europy! Jest już 17 potwierdzonych zgonów, lotniska zaczynają wprowadzać nadzwyczajne środki ostrożności, a Główny Inspektorat Sanitarny wydał specjalny komunikat w sprawie koronawirusa 2019-nCoV.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

 

Komunikat GiS dla podróżujących, 24 stycznia 2020 r.

Zachorowania na zapalenie płuc spowodowane nowym koronawirusem 2019-nCoV – aktualizacja.

23 stycznia 2020 r. wszystkie loty z Wuhan zostały odwołane. Został również wstrzymany cały transport publiczny oraz dalekobieżny. Podobne środki ostrożności zostały również wdrożone w pobliskiej miejscowości Huanggang. W Obu miastach, miejsca spotkań publicznych zostały zamknięte do odwołania, a władze miast zalecają unikanie uczestnictwa w różnego rodzaju spotkaniach grupowych.

Na dzień 23 stycznia 2020 r., odnotowano łącznie 614 laboratoryjnie potwierdzonych przypadków zakażenia nowym koronawirusem (2019-nCoV).

Większość przypadków została zgłoszona w mieście Wuhan, prowincja Hubei (Tab. 1.). Zanotowano również przypadki stwierdzenia zachorowań u osób powracających z miasta Wuhan do innych prowincji w Chinach oraz do innych krajów (Tajlandia, Japonia, Korea Południowa, USA). Odnotowano 17 zgonów.

Tymczasem z Chin nadchodzą coraz bardziej niepokojące wieści. Internet zalewa fala nagrań, na których weidać ludzi mdlejących na ulicach i chorych, leżących na szpitalnych korytarzach. Takie wideo pokazują się w mediach społecznościowych. Widać na nich ludzi, którzy mdleją chorzy na ulicach, pacjentów – najprawdopodobniej zarażonych wirusem 2019-nCoV, transportowanych w specjalnych, szczelnych tubusach, a także chorych leżących na szpitalnych korytarzach.

Wg. chińskich władz przez wirusa zmarło do tej pory już 25 osób. Pierwszym miastem, w którym potwierdzono przypadki koronawirusa 2019-nCoV była chińskie Wuhan. Większość nagrań, pojawiających się w sieci, także ma pochodzić stąd.

W Chinach epidemia przybiera na sile – władze zamykają publiczny transport, na lotniskach wprowadzane są nadzwyczajne środki ostrożności epidemiologicznej. Czy takie same będą wprowadzane w Europie i Polsce? Zalecenia odnośnie koronawirusa 2019-nCoV ma wydać wkrótce Światowa Organizacja Zdrowia (WHO)

Tymczasem pojawiają się informacje, że koronawirus 2019-nCoV dotarł już do Europy. dwóch turystów z Chin z objawami tego wirusa ma znajdować się w szpitalu w Finlandii, w miejscowości Ivalo. Pacjenci to członkowie rodziny, która właśnie z Wuhan przyleciała do Norwegii, a następnie przybyła do Finlandii. Od chorych pobrano już próbki do badań – analizy przeprowadzi laboratorium w Helsinkach/

Zdaniem ekspertów – niezależnie od wyników badań – odnotowanie pierwszego przypadku koronawirusa 2019-nCoV w Europie to tylko kwestia czasu i to najbliższego.

 

źródło: GiS/Polsat News/RMF FM
red:W.Żegolewski
Image by OpenClipart-Vectors from Pixabay

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: DRAMATYCZNE NAGRANIE! Na policję dzwoni kobieta oszukana „na policjanta”. Straciła wszystko!

Straż Miejska w Katowicach zawiesza protest. Będą rozmowy, ale o podwyżki będzie ciężko

Śląskie: Za jazdę środkowym pasem słono zapłacimy! Policja rusza ze specjalną akcją

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close