AlarmKrajRegionŚwiatZdrowie

Zabójczy koronawirus 2019-nCoV dotarł z Chin do Europy? Główny Inspektorat Sanitarny wydał KOMUNIKAT!

Coraz więcej wskazuje na to, że groźny, a w wielu już przypadkach zabójczy koronawirus 2019-nCoV dotarł już z Chin do Europy! Jest już 17 potwierdzonych zgonów, lotniska zaczynają wprowadzać nadzwyczajne środki ostrożności, a Główny Inspektorat Sanitarny wydał specjalny komunikat w sprawie koronawirusa 2019-nCoV.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

 

Komunikat GiS dla podróżujących, 24 stycznia 2020 r.

Zachorowania na zapalenie płuc spowodowane nowym koronawirusem 2019-nCoV – aktualizacja.

23 stycznia 2020 r. wszystkie loty z Wuhan zostały odwołane. Został również wstrzymany cały transport publiczny oraz dalekobieżny. Podobne środki ostrożności zostały również wdrożone w pobliskiej miejscowości Huanggang. W Obu miastach, miejsca spotkań publicznych zostały zamknięte do odwołania, a władze miast zalecają unikanie uczestnictwa w różnego rodzaju spotkaniach grupowych.

Na dzień 23 stycznia 2020 r., odnotowano łącznie 614 laboratoryjnie potwierdzonych przypadków zakażenia nowym koronawirusem (2019-nCoV).

Większość przypadków została zgłoszona w mieście Wuhan, prowincja Hubei (Tab. 1.). Zanotowano również przypadki stwierdzenia zachorowań u osób powracających z miasta Wuhan do innych prowincji w Chinach oraz do innych krajów (Tajlandia, Japonia, Korea Południowa, USA). Odnotowano 17 zgonów.

Tymczasem z Chin nadchodzą coraz bardziej niepokojące wieści. Internet zalewa fala nagrań, na których weidać ludzi mdlejących na ulicach i chorych, leżących na szpitalnych korytarzach. Takie wideo pokazują się w mediach społecznościowych. Widać na nich ludzi, którzy mdleją chorzy na ulicach, pacjentów – najprawdopodobniej zarażonych wirusem 2019-nCoV, transportowanych w specjalnych, szczelnych tubusach, a także chorych leżących na szpitalnych korytarzach.

Wg. chińskich władz przez wirusa zmarło do tej pory już 25 osób. Pierwszym miastem, w którym potwierdzono przypadki koronawirusa 2019-nCoV była chińskie Wuhan. Większość nagrań, pojawiających się w sieci, także ma pochodzić stąd.

W Chinach epidemia przybiera na sile – władze zamykają publiczny transport, na lotniskach wprowadzane są nadzwyczajne środki ostrożności epidemiologicznej. Czy takie same będą wprowadzane w Europie i Polsce? Zalecenia odnośnie koronawirusa 2019-nCoV ma wydać wkrótce Światowa Organizacja Zdrowia (WHO)

Tymczasem pojawiają się informacje, że koronawirus 2019-nCoV dotarł już do Europy. dwóch turystów z Chin z objawami tego wirusa ma znajdować się w szpitalu w Finlandii, w miejscowości Ivalo. Pacjenci to członkowie rodziny, która właśnie z Wuhan przyleciała do Norwegii, a następnie przybyła do Finlandii. Od chorych pobrano już próbki do badań – analizy przeprowadzi laboratorium w Helsinkach/

Zdaniem ekspertów – niezależnie od wyników badań – odnotowanie pierwszego przypadku koronawirusa 2019-nCoV w Europie to tylko kwestia czasu i to najbliższego.

 

źródło: GiS/Polsat News/RMF FM
red:W.Żegolewski
Image by OpenClipart-Vectors from Pixabay

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: DRAMATYCZNE NAGRANIE! Na policję dzwoni kobieta oszukana „na policjanta”. Straciła wszystko!

Straż Miejska w Katowicach zawiesza protest. Będą rozmowy, ale o podwyżki będzie ciężko

Śląskie: Za jazdę środkowym pasem słono zapłacimy! Policja rusza ze specjalną akcją

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close