AlarmRegionWiadomość dnia

Śląskie: DRAMATYCZNE NAGRANIE! Na policję dzwoni kobieta oszukana „na policjanta”. Straciła wszystko!

Czegoś takiego jeszcze nie słyszeliście. Kobieta, która zadzwoniła na policję dowiedzieć się, co to za policjant i pani prokurator biorą od niej od 2 tygodni pieniądze w ramach „tajnego śledztwa” dowiaduje się, że padła ofiarą oszustwa „na policjanta” i jest zrujnowana – bo oddała oszustom oszczędności życia!

 

 

TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Materiał Pawła Jędrusika:

Kilkadziesiąt tysięcy złotych straciła 73-letnia mieszkanka województwa śląskiego, która padła ofiarą oszustwa „na policjanta”. O tym, że została oszukana, kobieta dowiedziała się dopiero, gdy zadzwoniła na numer alarmowy 112, żeby sprawdzić, co dzieje się z jej pieniędzmi.

– Prokuratura miała do mnie przyjechać, która prowadzi sprawę bankową i tak dalej. I ja teraz czekam, żeby spisać protokół i nie ma jej do tej pory. I ja się boję, że została wmanewrowana w coś mówi pokrzywdzona kobieta.

Obawy okazały się słuszne. Kobieta aż pięć razy wypłacała oszczędności swojego życia z kont bankowych.

– Przekonali tę kobietę, że pracownicy banków, w których ta kobieta trzyma pieniądze, wykradli jej dane osobowe i jej pieniądze są teraz zagrożone. Kobieta została następnie przekonana, że może pomóc policji. W tym celu musiała wziąć udział w ich „akcji policyjnej” – mówi mł. asp. Olaf Burakiewicz, KWP w Katowicach.

Po to, żeby zatrzymać nieuczciwych pracowników banku i uratować pieniądze. Nieświadoma kobieta wypłacała pieniądze i czekała na „panią prokurator”, która miała się u niej pojawić i pokwitować odbiór pieniędzy. Wszystko trwało kilka dni.

– Aby jej to ułatwić nawet została zamówiona taksówka, która woziła tę osobę do różnych placówek bankowych, bo te pieniądze były wypłacane z różnych placówek bankowych. Pani, która wypłacała swoje pieniążki przekazywała je bezpośrednio po wyjściu z banku temu oszustowi – mówi funkcjonariusz operacyjny KWP w Katowicach.

Tylko w ubiegłym roku w woj. śląskim oszukano aż 237 osób metodami „na policjanta” oraz „na wnuczka”. Ofiarami byli głównie seniorzy – łącznie stracili 11 mln zł.

Wcześniej na ten temat pisaliśmy:

Oszuści po raz kolejny dali o sobie znać. Mieszkanka Śląska straciła oszczędności życia, padając ofiarą oszustów działających metodą „na policjanta”. 73-latka wypłacała pieniądze z banków i bezpośrednio przekazywała je sprawcom. W ciągu tygodnia straciła w taki sposób ogromną sumę pieniędzy. Seniorka była przekonana, że bierze udział w tajnej akcji policyjnej. Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że Policja nigdy nie prosi o przekazywanie lub wypłacanie gotówki.

Na numer Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwoniła mieszkanka województwa śląskiego. Kobieta chciała ustalić, czy w jednym z komisariatów pracuje „policjant”, z którym brała udział w „tajnej policyjnej akcji”. Profesjonalnie przeprowadzona rozmowa z seniorką przeprowadzona przez pracownika WCPR pozwoliła ustalić, że kobieta została bezwzględnie oszukana na ogromną sumę pieniędzy.

Policjanci ustalili, że z pokrzywdzoną skontaktował się fałszywy policjant, który zasugerował, że pracownicy banku, w którym posiada konto skopiowali jej dane osobowe. Przez to, oszczędności które zgromadziła na rachunkach były zagrożone. Pokrzywdzona była przekonana, że pomaga policjantom schwytać grasujących w bankach przestępców i uchronić dzięki temu swoje oszczędności.

"Tajna akcja" bez happy endu.

"Tajna akcja" bez #happyend. Posłuchajcie, jak #Seniorka ze #Śląsk dowiedziała się, że straciła #dorobek życia! Ubiegłoroczny #bilans niepokoi: 237 oszukanych osób w woj. śląskim straciło blisko 11 milionów złotych 😱😱😱 Posłuchajcie nagrania!#oszustwo #napolicjata #nawnuczka #fałszywy #krewny #dzieńbabci #dzieńdziadka Polska Policja Radio Katowice Radio ZET RMF FM Radio Piekary Radio eM 107,6 Fm Radio Maryja Radio 90 RADIO EKSPRES Radio CCM

Opublikowany przez Policja Śląska Środa, 22 stycznia 2020

Fałszywi funkcjonariusze nakłonili 73-latkę, aby wzięła udział w zorganizowanej akcji wymierzonej przeciwko nieuczciwym pracownikom banku. Kobieta przekonana, że współpracuje z policjantami, w ciągu tygodnia podjęła gotówkę z kilku banków znajdujących się na terenie Śląska.

Tylko w ubiegłym roku, na Śląsku oszukano aż 237 osób metodami „na policjanta” oraz „na wnuczka”. Ofiarami oszustów padają głównie seniorzy, którzy łącznie stracili blisko 11 milionów złotych.

-Ku przestrodze prezentujemy nagranie rozmowy pracownika WCPR z pokrzywdzoną kobietą. Jak słychać w nagraniu, pomimo tego, że zmanipulowana seniorka przekazała oszustom ogromna kwotę pieniędzy, nadal myślała, że bierze udział w tajnej policyjnej akcji. Zaniepokoiła się dopiero wtedy, kiedy nie pojawiła się w jej miejscu zamieszkania umówiona „pani prokurator”, która miała spisać protokół z przekazania pieniędzy – mówią policjanci z KWP Katowice.

Kobieta gotówkę przekazywała oszustowi bezpośrednio po wypłaceniu jej z banku. Sprawcy działali bez skrupułów. Zamawiali nawet kobiecie taksówki, aby szybciej przemieszczała się pomiędzy bankami. W taki sposób, w ciągu tygodnia, 73-latka straciła ogromną sumę pieniędzy.- Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że Policja nigdy nie prosi o przekazywanie lub wypłacanie pieniędzy z banku – dodają policjanci.

 

źródło: Policja Śląska
red: W.Żegolewski
Image by Free-Photos from Pixabay

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Dąbrowa Górnicza: Ojciec kilkanaście razy dźgał nożem 6-letnią córkę! Są NOWE FAKTY. Zobaczcie WIDEO

Kamienica w Katowicach wali się przez budowę hotelu? Mieszkańcy są przerażeni! [WIDEO]

Nałożył pierścień na penisa. Strażacy musieli przyjechać ze szlifierką do szpitala!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close