RegionWiadomość dnia

Śląskie: Za jazdę środkowym pasem słono zapłacimy! Policja rusza ze specjalną akcją

Książęta i księżniczki środkowego pasa, lubujący się w pomykaniu DTŚ albo autostradą A4 właśnie środkowym pasem z prędkością ślimaka winniczka – miejcie się na baczności. Sląska drogówka rusza 24 stycznia ze specjalną akcją i zapowiada zero pobłażania dla takiej jazdy.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W piątek, 24 stycznia w godz. 9:00 – 13:00 na drogach DK81, DK1/S1 – autostrada A4, śląska drogówka będzie prowadzić działania pn „Trzymaj się prawego pasa”.

Celem tej akcji jest poprawa płynności ruchu, promowanie jazdy zgodnie z przepisami tj. blisko prawej krawędzi drog. Policjanci podczas tego przedsięwzięcia będą zwracać uwagę na kierowców tamujących i utrudniających ruch jadąc lewym pasem ruchu pomimo tego, że prawy pas ruchu jest pusty.

-Na głównych ciągach komunikacyjnych województwa śląskiego niejednokrotnie można się spotkać z sytuacją, w której kierujący pojazdami korzystają z lewego pasa pomimo faktu, że prawy pas jest wolny lub tamują/utrudniają ruch, poruszając się lewym pasem zbyt wolno. Takie sytuacje sprawiają, że ruch drogowy nie odbywa się w sposób płynny, wielokrotnie utrudnia pojazdom uprzywilejowanym dojazd do miejsca, gdzie potrzebna jest ich pomoc, jak również skłania pozostałych kierujących do podejmowania manewru wyprzedzania z prawej strony – mówią policjanci ze śląskiej drogówki i przypominają, że akcja „Trzymaj się prawego pasa” nie jest prowadzona po raz pierwszy, a pokłosie poprzednich pokazuje, że kierowców z zacięciem do królewskiej jazdy jest w naszym regionie sporo:

 

-09.01.2020 r. – na terenie autostrady A1 oraz drogi DTŚ (DW902). W działaniach uczestniczyli policjanci Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach oraz Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Stróże prawa ujawnili 26 wykroczeń, z czego 18 stanowiło naruszenie obowiązku jazdy możliwie blisko prawej krawędzi jezdni.

-10.01.2020 r. – na terenie autostrady A4 oraz dróg DK86, DK88 i DTŚ (DW902). W działaniach uczestniczyli policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach oraz z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach i Katowicach. W trakcie ich realizacji ujawniono 61 wykroczeń. 3 stanowiły tamowanie /utrudnianie ruchu w związku zajmowaniem nieodpowiedniego pasa ruch, a 13 z nich to naruszenia obowiązku jazdy możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Ponadto w trakcie działań policjanci ujawnili osobę poszukiwaną oraz kierującego nieposiadającego uprawnień do kierowania pojazdem.

 

źródło: KWP Katowicered:W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Dąbrowa Górnicza: Ojciec kilkanaście razy dźgał nożem 6-letnią córkę! Są NOWE FAKTY. Zobaczcie WIDEO

Kamienica w Katowicach wali się przez budowę hotelu? Mieszkańcy są przerażeni! [WIDEO]

Nałożył pierścień na penisa. Strażacy musieli przyjechać ze szlifierką do szpitala!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Śląskie: Za jazdę środkowym pasem słono zapłacimy! Policja rusza ze specjalną akcją”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close