RegionWiadomość dnia

Filip z Katowic walczy o życie! kończy się czas i pieniądze na leczenie w Austrii [WIDEO]

Filipowi z Katowic Murcek podoba się życie w Wiedniu. Cała rodzina stara się żyć normalnie, mimo że trwa leczenie nowotworu złośliwego mózgu. Filip w Polsce leczony był 2 lata, po których nie dawano mu szans na przeżycie. Rodzice chwycili się ostatniej deski ratunku i zdecydowali się na eksperymentalną metodę leczenia właśnie w Wiedniu.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


Polega ona na wprowadzeniu leku prosto do guza. Metoda okazała się kosztowna, ale dzięki pomocy rożnych ludzi i prowadzonej w internecie zbiórki udało się zgromadzić ponad 300 tysięcy złotych w kilkanaście dni. Teraz te środki się wyczerpały.

-Właśnie jesteśmy w Tagesklinik i czekamy na wlew i na wyniki morfologii. Wlew Filip dostaje bezpośrednio w tym miejscu do głowy i czekamy. -Potrzebujemy pomocy, bo jeżeli nie uzbieramy pieniędzy, to nie będzie za co się leczyć. Nie będziemy mogli walczyć o zdrowie Filipa. -Dziękujemy, że nam pomagacie – mówią Paulina Abramik i Kamil Abramik.

-Jest tu fajnie. Można wychodzić ze szpitala jak pozwalają. Mogę chodzić na spacery, ogólnie jest bardzo fajnie – mówi Filip Abramik, choruje na złośliwy nowotwór mózgu.

Gdy zdiagnozowano Filipa, – Pani Małgorzata wspomina tamte chwile jako ogromny cios dla całej rodziny. Teraz już wiadomo, że leczenie przynosi bardzo dobre efekty. Jak mówi – nowotwór się cofa i jest szansa na wyleczenie – trzeba tylko kolejnej skutecznej zbiórki. Sama nadzoruje licytacje prowadzone na facebooku. Potrzebne jest jeszcze 160 tysięcy i to do 10 lutego. W porównaniu do poprzedniej zbiórki wszystko idzie wolniej i rodzina martwi się, czy zdążą.

-Pierwsza zbiórka, która się odbyła w sierpniu – pieniądze zostały w szybkim czasie, ponieważ pojawiły się komplikacje w związku z leczeniem. Dosyć szybko się skończyły, nikt nie przewidział, że tak szybko. W tej chwili ta potrzeba znowu wystąpiła, tej dużej kwoty na znowu planowane 6 miesięcy leczenia – to jest taki sporządzony kosztorys no i zbieramy – mówi Małgorzata Szczotka, ciocia Filipa.

Kolejne inicjatywy wychodzą także od mieszkańców Katowic, którzy w sierpniu też angażowali się w zbiórki. Jeden z nich – Patryk Krysta zaproponował, żeby wpłacać na konto Filipa równowartość swoich zarobków z jednego dnia.

Filip z Katowic walczy o życie! kończy się czas i pieniądze na leczenie w Austrii
Filip z Katowic walczy o życie! kończy się czas i pieniądze na leczenie w Austrii

-I to jest tylko jedna dniówka, dlatego z takim wielkim uderzeniem: Jeden dzień jedno życie. Myślę, że to przemawia bardzo bezpośrednio do ludzi. Ile przeznaczamy z jednej dniówki na różne takie niepotrzebne rzeczy, a tu naprawdę jest taka potrzeba i najważniejsze jest to, że zaczęliśmy, więc fajnie by to było dokończyć. Ja nie będę spał spokojnie, jeśli zaczęliśmy i nie skończymy. Skończmy, dokończmy, a mamy ku temu predyspozycje, bo Filip się czuje lepiej, więc skoro widzimy iskierkę, no to rozpalmy ogień i zacznijmy to – przekonuje Patryk Krysta, kucharz La Tavola, pomysłodawca akcji.

Dniówkę lub inną dowolną kwotę wpłacać można konto Filipa na SiePomaga.pl. Stan Filipa i najnowsze informacje można śledzić na facebooku wpisując: Filipo kontra złośliwy nowotwór mózgu – Medulloblastoma anaplastyczna.

 

autor: Radosław Nosal

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: DRAMATYCZNE NAGRANIE! Na policję dzwoni kobieta oszukana „na policjanta”. Straciła wszystko!

Straż Miejska w Katowicach zawiesza protest. Będą rozmowy, ale o podwyżki będzie ciężko

Śląskie: Za jazdę środkowym pasem słono zapłacimy! Policja rusza ze specjalną akcją

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close