AlarmRegionWiadomość dnia

To był prawdziwy pogrom! Śląska drogówka interweniowała 176 razy [WIDEO]

Środkowym pasem 60 km/h… Lewym pasem 50 km/h… Zjechać na prawy? Po co! Takich kierowców nie brakuje. Dlatego dziś na śląskich drogach prowadzono działania pod hasłem „Trzymaj się prawego pasa”.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Patrole policyjne z samochodami wyposażonymi w videorejestratory kontrolowały główne śląskie drogi i szczególną uwagę poświęcały tym, którzy korzystali z lewego pasa mimo tego, że prawy był wolny bądź utrudniali ruch poruszając się lewym pasem zbyt wolno.

-To już trzecia akcja organizowana w tym roku na terenie województwa śląskiego. Jest to doskonały sposób, aby przypomnieć kierowcom, iż prawy pas służy do tego by nim jeździć a niekoniecznie ten środkowy. Środkowy bądź lewy pas możemy wykorzystywać tylko w wyjątkowych przypadkach – na przykład podczas wyprzedzania innego samochodu, omijania przeszkody czy też jeżeli przygotowujemy się do manewru skrętu w lewo – mówi podkom. Marzena Szwed, Wydział Ruchu Drogowego KWP Katowice.

Policjanci przypominają, że nietrzymanie się prawego pasa sprawia, że ruch na drodze nie odbywa się w sposób płynny oraz niejednokrotnie utrudnia pojazdom uprzywilejowanym dojazd na miejsce wypadku. Sprawia także, że kierowcy decydują się na wyprzedzanie z prawej strony. Dlatego patrole reagowały na takie zachowania i przypominały, że należy się trzymać prawego pasa. A tłumaczenia kierowców były różne.

-Nie był przyblokowany, wyprzedzałem cały czas powoli. -Czyli nie zgadza się Pan do końca z oceną policjantów? -No co się nie zgadzam… jechałem lewym to co się nie będę zgadzał… cóż mam powiedzieć więcej… -Zagapił się pan czy co? -Jedzie się, wolno jechaliśmy… to co mam powiedzieć… -Będzie nauczka? -Będzie mówi Jarek, kierowca z Radomska.

Nieuzasadnione korzystanie z lewego pasa jest wykroczeniem, za które grozi mandat w wysokości od 20 do 500 złotych i dwa punkty karne.

 

Wcześniej na ten temat pisaliśmy:

Śląscy policjanci podsumowali prowadzone w piątek na drogach województwa działania w ramach akcji „Trzymaj się prawego pasa”. Odnotowano 176 naruszeń przepisów prawa o ruchu drogowym.

Celem akcji było ograniczenie niepożądanych zachowań kierujących i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci zwracali uwagę przede wszystkim na kierowców tamujących i utrudniających ruch, jadąc lewym pasem, pomimo tego, że prawy pas ruchu był wolny. Podczas działań śląska drogówka odnotowała w sumie 176 wykroczeń, związanych nie tylko z naruszeniem ruchu prawostronnego.

Działania były prowadzone na drogach w Gliwicach, Bielsku-Białej, Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Katowicach, Sosnowcu, Tychach, Będzinie, Cieszynie, Mikołowie i Pszczynie. Policjanci przede wszystkim egzekwowali przestrzeganie obowiązku zajmowania prawego pasa na jezdniach o co najmniej dwóch pasach ruchu w jednym kierunku. Niestety, kierujący często nie zajmują prawego pasa ruchu pomimo faktu, że jest on wolny. Celem tego typu działań jest poprawa płynności ruchu i promowanie jazdy zgodnie z przepisami tj. blisko prawej krawędzi jezdni.

W trakcie trwania akcji drogówka odnotowała 176 naruszeń przepisów prawa o ruchu drogowym, z czego 58 dotyczyło kierowców, którzy zapomnieli o obowiązku prawostronnego ruchu pojazdów i poruszali się lewym pasem jezdni pomimo tego, że prawy pas ruchu był wolny. Kierowcy nie mogli liczyć na pobłażanie i większość z nich została ukarana mandatami karnymi. Ponadto, w trakcie realizacji działań w ręce stróżów prawa wpadł kierowca, który nie miał uprawnień do jazdy. Poza tym, mundurowi zatrzymali pięć dowodów rejestracyjnych oraz jedno prawo jazdy.

Źródło, foto i wideo: Śląska Policja

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: DRAMATYCZNE NAGRANIE! Na policję dzwoni kobieta oszukana „na policjanta”. Straciła wszystko!

Straż Miejska w Katowicach zawiesza protest. Będą rozmowy, ale o podwyżki będzie ciężko

Śląskie: Za jazdę środkowym pasem słono zapłacimy! Policja rusza ze specjalną akcją

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

2 thoughts on “To był prawdziwy pogrom! Śląska drogówka interweniowała 176 razy [WIDEO]”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close