Region

Dzbany z Sosnowca na cenzurowanym! Prezydent Sosnowca bierze się za wandali [WIDEO]

Prezydent Sosnowca tworzy listę dzbanów, czyli osób, które niszczą miasto. I publikuje na facebooku nagrania z wizerunkiem sprawców, prosząc internautów o pomoc w zidentyfikowaniu wandali.

 

Piłkarze zespołu z okręgówki bawią się w kiboli! TOP 5 Silesia Flesz gra FAIR!


Tylko w ostatnich dniach Arkadiusz Chęciński opublikował dwa filmy, na których widać trzy akty wandalizmu – malowanie graffiti czy niszczenie stacji rowerowej. Odzew mieszkańców jest duży, a dane niektórych wandali udało się już ustalić. W większości są to młodzi ludzie. Miasto chce z nimi walczyć, bo co roku z powodu aktów wandalizmu musi wydawać pieniądze na naprawę infrastruktury.

– Moglibyśmy w skali roku spokojnie przynajmniej jedno boisko szkolne wybudować. Mam tutaj na myśli środki, które musimy przeznaczyć na wymianę szyb w zniszczonej wiacie, na naprawę systemów rowerowych czy usuwanie graffiti, naprawdę platform dla osób niepełnosprawnych – mówi Rafał Łysy, Urząd Miejski w Sosnowcu.

W ograniczaniu strat pomaga sosnowiecki monitoring, który obsługuje dwóch pracowników referatu zarządzania kryzysowego. System tworzy 120 kamer.Tylko od 1 do 20 czerwca monitoring zarejestrował prawie 190 zdarzeń. Nie tylko aktów wandalizmu.

– Są to zdarzenia, na przykład: nieprawidłowe parkowanie w centrum miasta, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, osoby leżące na ławkach, nielegalny handel, zniszczenia czy awarie infrastruktury miejskiej, np. popsute światła na skrzyżowaniach – mówi Mariusz Szeląg, Referat Zarządzania Kryzysowego w Sosnowcu.

Urzędnicy zapowiadają, że wkrótce zostaną opublikowane kolejne nagrania z wizerunkiem wandali.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close