Region

EcoHarmonogram, czyli Ruda Śląska robi porządek aplikacją z wywozem śmieci! [WIDEO]

Wystarczy kilka kliknięć, by sprawdzić kiedy z konkretnej posesji odbierane są śmieci albo do jakiego pojemnika należy wrzucić lustro czy folię aluminiową. W Rudzie Śląskiej uruchomiona została aplikacja EcoHarmonogram, która dostarcza wielu informacji na temat prawidłowego sortowania odpadów.

 

Strajk nauczycieli: MATURA w tym roku ZAGROŻONA? TOP 5 Silesia Flesz


Zwiększa się konieczność większej segregacji odpadów. Mamy taką ustawę i przepisy UE, które nakazują by coraz więcej odpadów było segregowanych. Jeżeli w przyszłym roku nie dojdziemy do wyznaczonego poziomu zapłacimy jako miasto nawet kilkaset tysięcy złotych. To skłoniło nas do poszukiwania i podpowiadania ludziom jak szybciej i łatwiej segregować. Aplikacja ma w tym pomóc – mówi Adam Nowak, rzecznik prasowy UM Ruda Śląska.

Aplikacja dostarcza również informacje na temat Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych czy na przykład aptek, w których można oddawać przeterminowane leki. Za jej pośrednictwem można także zgłaszać nieprawidłowości dotyczące harmonogramu odbioru śmieci albo przepełnionych pojemników na odpady.

W Rudzie Śląskiej aplikacja dostarcza także dane o jakości powietrza. Podobna aplikacja od marca działa w Żorach.

 

EcoHarmonogram, czyli Ruda Śląska robi porządek aplikacją z wywozem śmieci!
EcoHarmonogram, czyli Ruda Śląska robi porządek aplikacją z wywozem śmieci!

Aplikacja sprawdza się bardzo dobrze. Na razie pobrało ją 700 mieszkańców. Mamy oddźwięk bardzo pozytywny, mieszkańcy chwalą ten pomysł. Aplikacja ma wiele bardzo przydatnych funkcji i jak widać było to narzędzie, którego w naszym mieście brakowało – wyjaśnia Adrian Lubszczyk, kierownik Biura Promocji, Kultury i Sportu UM Żory.

Aplikacja jest bezpłatna. Można ją ściągnąć na wszystkie rodzaje smartfonów.

autor: Sandra Hajduk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close