AlarmRegionWiadomość dnia

Epidemia koronawirusa: Służby nadają przez głośniki specjalny komunikat [WIDEO]

„….pozostańcie w domach! To dla Waszego bezpieczeństwa!” – taki komunikat można usłyszeć na ulicach wielu miast naszego regionu. Nie inaczej jest w Sosnowcu.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Nie leczcie koronawirusa papierem toaletowym!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


Choć ludzi na ulicach nie ma zbyt wiele, to miasto postanowiło dmuchać na zimne i w taki sposób uświadamiać przechodniów.

-Chodzi o to, żeby mieszkańcom o tym po prostu przypominać, a mieliśmy sygnały, które się pojawiły, że są miejsca w centrum miasta, gdzie te skupiska ludzkie są większe, w których nie przestrzega się zasad – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Prezydent Sosnowca przyznaje, że w większości mieszkańcy są zdyscyplinowani. Komentarze do najnowszych decyzji władz są różne. Niektórym te głosowe komunikaty kojarzą się jednoznacznie ze stanem wojennym.

-Rzeczywiście, gdy to usłyszałem, to gdzieś tam ciarki na chwile po skórze przechodzą. Ale myślę, że musimy starać się wykorzystać wszystkie możliwości, żeby z tą epidemią w naszym kraju jak najszybciej udało się wygrać. Lepiej z niektórymi rzeczami przesadzać, niż potem żałować, ze się czegoś nie zrobiło – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Na takie samo rozwiązanie zdecydował się także Koszalin, gdzie nagrany komunikat jest odtwarzany przez strażników miejskich patrolujących miasto.

Od poniedziałku na ulicach Sosnowca oprócz komunikatów, oprócz strażników będą podawały samochody innych służb miejskich.

autor: Łukasz Kądziołka

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close