RegionWiadomość dnia

Epidemia żółtaczki na Śląsku! Chorych przybywa z każdym tygodniem!

To już epidemia żółtaczki na Śląsku – mówią specjaliści i ostrzegają przed groźną dla naszego organizmu chorobą. Niestety – przypadków zachorowań na żółtaczkę w woj.śląskim stale przybywa.

 

ZOBACZCIE RÓWNIEŻ: Najnowsze wydanie Silesia Flesz

Epidemia żółtaczki pokarmowej trwa. W województwie śląskim na wirusowe zapalenie wątroby typu A zachorowało w tym roku już ponad 460 osób. -Wszystkie przypadki jakie odnotowaliśmy do 2016 roku były przypadkami zawleczonymi z innych krajów – tam, gdzie ta jednostka chorobowa jest powszechnie postępująca. To osoby tutaj przyjeżdżały już z objawami choroby, lub te objawy choroby już pojawiały się na terenie Polski – mówi Magdalena Wilk, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach.

CZYTAJCIE RÓWNIEŻ: Wielki pyton znad Wisły zdechł? To już koniec poszukiwań

Zakończono poszukiwania pytona znad Wisły! Ogromny wąż nie żyje?

Od ubiegłego roku to się zmieniło. Teraz do zakażenia dochodzi w Polsce. W statystykach przoduje Częstochowa – jeszcze w ubiegłym roku odnotowano tutaj tylko 12 przypadków – w tym roku ponad 170. -Cały czas prowadzimy kampanię zachęcającą do szczepień – staramy się dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Prowadzimy kampanię w autobusach i tramwajach, prowadzimy również akcje edukacyjne w przedszkolach i szkołach – mówi Edyta Kapelka, rzecznik prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Częstochowie.

Epidemia żółtaczki na Śląsku! Chorych przybywa z każdym tygodniem!
Epidemia żółtaczki na Śląsku! Chorych przybywa z każdym tygodniem!

Przed chorobą można się ustrzec zachowując codzienną higienę. Najskuteczniejsze jest jednak szczepienie ochronne – dwie dawki z półrocznym odstępem.
(Monika Herman)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close