RegionWiadomość dnia

Fabryka PSA w Gliwicach planuje rekrutację. Ilu pracowników przyjmie dawny Opel?

Fabryka Groupe PSA planuje w 2021 r. rozpocząć w Gliwicach produkcję dużych samochodów dostawczych, a rok później zwiększyć zatrudnienie o minimum 300 osób. Ma to wzmocnić pozycję gliwickiej lokalizacji w perspektywie ponad dziesięciu lat.

 

 

W jakiej cenie kiełbasa wyborcza? Która najlepsza? Odpowiedzi w TOP 5 SILESIA FLESZ

Po sukcesie rynkowym swoich lekkich samochodów dostawczych (LCV) Groupe PSA zamierza rozpocząć w Gliwicach produkcję dużych samochodów dostawczych. – Decyzja o uruchomieniu produkcji dużych samochodów dostawczych jest mocnym fundamentem dla gliwickiej lokalizacji, ale też wyzwaniem. Cieszymy się i zrobimy wszystko, by mu sprostać – mówi Andrzej Korpak, dyrektor gliwickiego zakładu Groupe PSA.

 

Na potrzeby produkcji dużych vanów fabryka zostanie zmodernizowana. Powstaną nowe hale produkcyjne, wyposażone w nowe rozwiązania technologiczne umożliwiające produkcję do 100 tysięcy dużych samochodów dostawczych rocznie. Planowane jest też zwiększenie zatrudnienia. W połowie 2022 r. załoga zakładu przy ul. Opla ma się powiększyć o 300 pracowników.

źródło: UM Gliwice
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close