AlarmRegion

Fałszywi policjanci w rękach prawdziwych. Oszukiwali starsze osoby

Policja z Rudy Śląskiej zatrzymała dwóch mężczyzn w wieku 52 i 44 lat, którzy próbowali oszukać metodą „na policjanta” 71-letniego mężczyznę. Obydwaj zostali już tymczasowo aresztowani na trzy miesiące, teraz grozi im do 8 lat więzienia.

 

Tom Hanks wsiada do Syreny, a Biedroń wjeżdża do Sejmu na czarnym koniu? TOP 5 Silesia Flesz

Do zdarzenia doszło we wtorek w dzielnicy Bykowina. Do jednego z mieszkańców zadzwonił mężczyzna i podając się za policjanta powiedział, że jego konto bankowe jest zagrożone i może utracić wszystkie oszczędności. Powiedział 71-latkowi, żeby wypłacił i spakował pieniądze do koperty i przekazał osobie, która się po nie zgłosi. W ten sposób złodzieje chcieli okraść seniora z 15 tysięcy złotych.

71-latek miał jednak pewne podejrzenia i postanowił poinformować o sprawie prawdziwą policję. Obydwu mężczyzn udało się zatrzymać.

Na wniosek śledczych i prokuratora, rudzki sąd tymczasowo aresztował ich na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa w więzieniu mogą spędzić nawet 8 lat.

Źródło: Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close