KategorieKultura i rozrywkaSilesia Flesz najnowsze informacjeSport

Festiwal Biegowy im. Wojciecha Korfantego w Katowicach [WIDEO]

Wydarzenie zostało sfinansowane we współpracy Katowic z Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci – UNICEF

Pobiegli, aby uczcić pamięć o wybitnym Ślązaku. W 150 rocznicę urodzin Wojciecha Korfantego – jednej z najważniejszych postaci w historii Śląska –  w Katowicach odbył się festiwal biegowy jego imienia.

Na bieg dostępnych było tysiąc miejsc a chętnych było tylu, że zapisy skończyły się w jeden weekend. Zawodnicy pokonali 10-kilometrową trasę od placu Sejmu Śląskiego do mety na Muchowcu, gdzie na uczestników czekały atrakcje dla całych rodzin. Wydarzenie zostało sfinansowane we współpracy Katowic z Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci – UNICEF., co jest kolejnym element integracji polsko-ukraińskiej.

Więcej informacji w materiale wideo reportera Silesia Flesz Tomasza Koryciorza.