Region

Finał WOŚP 2020 w Sosnowcu: koncerty, pokazy boksu i turniej e-sportu [PROGRAM WOŚP 2020]

Początek stycznia to kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sosnowiec pomaga, a przy tym świetnie się bawi! Sprawdź program finału WOŚP 2020 w Sosnowcu. 

 

 

PRZERAŻAJĄCE! TOP 5 Silesia Flesz: Starsi ludzie oddawani do szpitali na święta jak rzeczy!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


28. finał WOŚP w Sosnowcu rozpocznie się 12 stycznia w hali widowiskowo-sportowej przy Braci Mieroszewskich, już od godziny 10.00. Na miejscu mnóstwo atrakcji, m.in. strefa zdrowia, strefa sportowa i strefa artystyczna

Otwarcie – hymn WOŚP – sosnowiecka orkiestra dęta wielkoorkiestrowa akademia udzielania pierwszej pomocy – ratujemy i uczymy ratować – pokazy, kursy i instruktaże udzielania pierwszej pomocy przy udziale ogromnej liczbie uczniów sosnowieckich szkół – największa Pucha w Polsce

Strefa zdrowia [WOŚP 2020 w Sosnowcu]

– stałe punkty nauczania udzielania pierwszej pomocy
– stoisko Szpitala Miejskiego w Sosnowcu
– konsultacje lekarskie
– masaże, pomiary ciśnienia, pomiary wagi, wywiad pielęgniarski, wywiad stomatologiczny
– nauka mycia zębów dla najmłodszych
– konsultacje dietetyczne
– konsultacje z kosmetyczką – pielęgnacja ciała, makijaż.

Strefa artystyczna [WOŚP 2020 w Sosnowcu]

– warsztaty artystyczne – budowanie GIGANTYCZNEJ ŁODZI Z ŻAGLEM
– warsztaty kulinarne dla dzieci, dekorowanie ciasteczek
– występy zespołów muzycznych i tanecznych
– występy magików i iluzjonistów

Strefa sportowa [WOŚP 2020 w Sosnowcu]

– Turniej e-sportu (finałowe rozgrywki LEAGUE OF LEGENDS)
– Pokazy boksu – Cezary Podraza ze swoimi podopiecznymi
– Pokazy szermierki
– karate (z udziałem m.in. Mistrza Europy w Kumite Eugeniusza Dadzibuga)
– Pokazy sportowe: capoeiry, szermierki, tańca towarzyskiego, akrobatyki.
– Strzelnica broni ASG

Ponadto spotkanie z dziećmi, które korzystały ze sprzętu ufundowanego przez WOŚP oraz spotkanie z lekarzami, którzy korzystają ze sprzętu ufundowanego przez WOŚP.

CZYTAJ TAKŻE: WOŚP 2020: jaki cel styczniowej zbiórki? [28. Finał WOŚP 2020]

WOŚP 2020: jaki cel styczniowej zbiórki? [28. Finał WOŚP 2020]

 

Prezentacja przedmiotów przekazanych na rzecz WOŚP – m.in. przez zawodników  Zagłębia Sosnowiec. Spotkanie z szefowymi sztabów w Sosnowcu, które od lat ze swoimi dziećmi bardzo aktywnie wspierają Fundację WOŚP. Występy zespołów młodzieżowych.

– Podobnie jak przed rokiem jedną z atrakcji będzie kolejna edycja Wielkoorkiestrowej Gry Miejskiej. To nic innego, jak nowoczesna wersja podchodów. Celem uczestników będzie odnalezienie specjalnych WOLONTARIUSZY WOŚP i wrzucenie do ich puszek datku. Każdy kto wrzuci do takiej specjalnej puchy WOŚP-owej otrzyma specjalną pieczątkę na wydawanych wcześniej specjalnych karatach promujących WOŚP. Zadaniem graczy jest zebranie jak największej liczby pieczątek w jak najkrótszym czasie. Osoba, która będzie miała najwięcej pieczątek i dotrze najszybciej na metę w Hali MOSiR-u wygrywa – opowiada Ewelina Stasik, dyrektor IX LO w Sosnowcu, jedna z organizatorek sosnowieckiego finału WOŚP.

Jak WOŚP, to także aukcje. Sosnowiec tradycyjnie przygotował już licytacje. Jedną z nich będzie limitowana edycja złotych Sosnowieckich Paszportów.

W tym roku ponownie wybierzemy patronat Stawików, który przez rok będzie mógł się pochwalić tym tytułem.

Na wolontariuszy, którzy chcą się ogrzać, swoje drzwi otworzy Centrum Informacji Miejskiej. Od godziny 10 do 14, 12 stycznia, będzie tam na nich czekała ciepła herbata lub kawa.

Ponadto tradycyjnie już Harpagan Sosnowiec ponownie organizuje bieg, aby popularyzować walkę z cukrzycą, a przede wszystkim wiedzę na temat wykrywania i leczenia. Na starcie ma się pojawić ok. 300 zawodników.

Źródło: UM Sosnowiec

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close